Це страва, яка чимось нагадує ліниві вареники в трохи іншому виконанні. Почесне місце в ньокки займає картопля, яка при правильному приготуванні просто тане в роті. Страва традиційно набуває форму кульок або невеликих ковбасок і подається з соусом. Інгредієнти:
картопля – 500 грам
борошно – 150 грам
пшеничне борошно – 12 ст. л.
семоліна або манка – 250 г
сіль за смаком
перець чорний мелений за смаком
Соус
стебла селери – 2 шт.
морква – 2 шт.
цибуля ріпчаста – 2 шт.
томати консервовані у власному соку – 100 г
томатна паста – 70 г
часник – 3 зубчики
базилік сушений – 1 ч. л.
чебрець сушений – 1 ч. л.
цукор за смаком
сіль за смаком
перець чорний мелений за смаком
рослинне масло – 3 ст. л.
вода – 250 мл
риготування
Ньокі
Як бачиш, для приготування страви тобі знадобиться зовсім нескладний список продуктів. Спочатку 500 г картоплі запікаємо або варимо в мундирі. Коли вона звариться – акуратно почисти, але не дай охолонути зовсім. Поки вона тепла, її потрібно розім'яти в кашку.
Засип одну чайну ложку солі без гірки і починай місити тісто. Ложку за ложкою додавай пшеничне борошно, це приблизно 150 г. Дивись, щоб тісто було легко місити, щоб воно не було занадто жорстким. Тому борошно слід додавати обережно. При цьому не дуже мни тісто руками.
Змочи руки холодною водою і приступай до формування ньокі Звичайно, ти сама обираєш форму, яка тобі більше подобається. Наприклад, можна розкачати тісто в ковбаску товщиною приблизно 2 см і нарізати ньокі шириною також приблизно 2 см. Або можеш просто скачати їх в кульки, діаметр яких буде 3 см.
Для того, щоб усередині ньокі були більш м'якими і ніжними, спробуй в тісто вмішати трохи рікотти і пармезану. Це справа лише твого смаку.
Потім насип на деко семоліну. Вона мало відрізняється від нашої манки, її виготовляють з твердих сортів пшениці. Тому якщо семоліни немає – візьми манку. Головне, щоб вона повністю покрила поверхню ньокі. Страва злегка нагадує цукерки "Рафаелло" в цей момент! Можна поставити їх в холодильник ненадовго і зайнятися приготуванням соусу.
Постав на піч простору каструлю, щоб було зручніше варити ньокі. Зазвичай вони не злипаються, але ньоккі повинні вміститися всі та відразу. Коли вода закипіла, дістань страву з холодильника. Киплячу воду треба зовсім трохи підсолити! Варити ньокі слід всього 3 хвилини, але не більше! В принципі основна страва готова і вже їстівна. Однак без соусу вона виглядає незавершеним.
Соус
Візьми ріпчасту цибулю, почисти і поріж кільцями, а потім – четвертинками. Стебла селери порежь кільцями, а часник просто порубай. Моркву теж почисти і натри на крупній тертці.
У каструльку наливаємо звичайну соняшникову олію і гріємо її. Насипаємо невелику кількість чебрецю і даємо аромату розкритися. Це займе приблизно півхвилини. Вогонь повинен бути трохи менше середнього. Додай нарізану цибулю, моркву і селеру. Цибуля повинна обсмажитися до прозорості.
Після цього додаємо покупні томати і баночку томатної пасти. Скільки їх додавати вирішуй сама, виходячи з відповідної консистенції і смакових характеристик. Потім додаємо цукор, сіль, чорний мелений перець, запашні трави і 200-250 мл чистої мінеральної води. Все це добре перемішай. Каструлька повинна знову закипіти на плиті, тоді зменш вогонь до мінімального рівня і потушкуй соус ще хвилин 20-25. Всі інгредієнти повинні стати зовсім м'якими і уваритися.
Потім міксером або блендером збий наш соус до однорідної маси. Даємо соусу погрітися на печі ще трохи, а як тільки закипить – відразу знімай з плити. Накрий соус кришкою, щоб не випаровувався аромат. Так страва повинна постояти хвилин 10.
Налий в таріль томатно-овочевий соус, а зверху виклади гарячі ньокі. Можна полити їх зверху соусом і на смак додати вершкового масла. Це не обов'язково, оскільки вони не злипаються між собою і добре тримають форму. Листячко свіжого базиліка може стати вигідним доповненням до страви і її окрасою.
З настанням весни салат із редиски одним із перших з'являється на наших столах, адже він не тільки дуже корисний, а й смачний. Особлива принадність ці...
Великдень вже на порозі, а це значить, що час готувати святкові страви. Сьогодні ми поділимося з вами рецептом паски по-австрійськи, яка називається р...
Цей спосіб приготування сирної паски не вимагає заварювання та іншої термічної обробки. Достатньо просто змішати всі інгредієнти, викласти у форму та ...