Мариновані на зиму сироїжки в банках відмінно підуть під смажену або відварену картоплю. Закуска хоч куди! Інгредієнти:
Свіжі гриби – 1 кг
Вода – 0,7 л
Сіль – велика ложка (з гіркою)
Цукровий пісок – стільки ж (але без гірки)
Столовий оцет – 40 мл
Часник – пара зубчиків
Лавровий лист – 2 шт
Горошини перцю – 4 шт
Насіння гірчиці, кропу – по ½ маленької ложечки
Гвоздика – 2 бутона.
Перед вами класичний варіант заготовки маринованих грибів. В рецепті згадується більше приправ, ніж зазвичай кладеться, але якщо перефразувати фразу «кашу маслом не зіпсуєш», то і різноманітність спецій в сироїжках не підведе, закуска вийде — пальчики оближеш.
Приготування:
Переберіть сироїжки, відсортуйте червиві, з гниллю, занадто старі. Лом можна використовувати, якщо він не зіпсований. Зчистите бруд, грибницю з ніжок, зніміть плівку з капелюшків. Розріжте капелюшки і ніжки на частини, зручні для вживання (маринувати можна цілими грибами, але подаючи на стіл, їх все одно доведеться порізати).
Якщо попалися рожеві або червоні представники сироїжок, без вимочування не обійтися, ці гриби з гірчинкою. Але я раджу всі гриби замочити на 30-40 хвилин.
Підготовлені гриби залийте в каструлі холодною водою, поставте варитися.
Дочекайтеся закипання, проваріть хвилин 15-20. Не лінуйтеся знімати рясну піну. Коли сироїжки осядуть на дно, можна додати спеції. Раджу відразу після закипання злити першу воду, залити новою, доварити гриби до готовності й зробити маринад.
Додайте в каструлю всі, зазначені в рецептурі, приправи, крім оцту і часнику, розмішайте. На невеликому вогні варіть заготівлю ще 5-7 хвилин.
Влийте оцет, знову перемішайте вміст. Дайте бурхливо закипіти, вимкніть конфорку.
Банки з кришками необхідно простерилізувати. На дно кожної киньте по часниковою часточці. Наповніть ємності сироїжками, влийте доверху маринад (гриби не варто набивати дуже щільно).
Закрутіть заготівлю гвинтовими кришками або загорніть залізниці. Переверніть догори дном, тепло укутайте. Через добу перевірте герметичність закупорки, після заберіть в холодне приміщення на тривале зберігання. Консервація відмінно стоїть і в квартирних умовах. Пробувати мариновані гриби можна через пару тижнів.
Найсмачніші коржі, які так просто приготувати! Не потрібна ні духовка, ні дріжджі. Тісто дуже швидко готується за лічені хвилини. Начинка безпрограшна...
Легко, швидко, дешево — так можна описати вафельний торт, який багато хто обожнює ще з дитинства. А якщо до вафельних коржів додати маковий, то він бу...
Важко уявити українську кухню без вареників – цієї душевної страви, яка зігріває не лише шлунок, а й душу. Рецепт полтавських вареників вразять кожног...
Секретний інгредієнт, який робить панкейки не лише неймовірно смачними, але й корисними — це соєвий напій з ваніллю. Лише 15 хвилин, і ви насолодитесь...