Господині, що знається на соліннях і консервації, не з чуток, відомо, що далеко не кожен помідор годиться стати частиною закатки. Маринувати помідори можна тільки цілими - інакше вони розповзаються по всій банці, тому пошкоджені, побиті, підгнилі і навіть занадто великі томати не годяться для заготівлі на зиму.Помідори в желатині на зиму - рецепт, що дозволяє використовувати будь-які помідори. Желатин скріплює водянисту структуру томата, завдяки чому ті залишаються міцними, навіть будучи порізаними на часточки. Саме тому рецепт набирає все більшої популярності. Інгредієнти:
Помідори - 700 грамів,
Ріпчаста цибуля - половина головки,
Часник - 2 зубчики,
Лавровий лист - 2 штуки,
Перець (горошок) - 5 штук,
Оцет столовий - 1 чайна ложка,
Цукор - 2 столові ложки,
Сіль - 1 столова ложка,
Желатин - 1 столова ложка.
Спосіб приготування:
Помідори необхідно промити, очистити від плодоніжок. Після цього розріж помідори на чверті і видали всі погані ділянки, будь то тріщина на шкірці, слід від падіння або підгнила цятка.
Укладання помідорів у банку - вкрай відповідальний процес. Спочатку уклади на дно часник і кільця цибулі, потім - помідори, приблизно до половини банки. Зверху посип їх желатином, після чого наповни банку помідорами до кінця.
Приготування розсолу. Зважаючи на специфіку рецепта, заздалегідь заливати овочі окропом не треба. Постав кип'ятити воду, додавши в неї сіль і цукор. Як тільки розсіл закипить - залий його в банку, додавши перець і лавровий лист.
Це ще не все. Банку з томатами необхідно пастеризувати протягом п'ятнадцяти хвилин на водяній бані. Лише після цього туди додається оцет, а банка закатується стерилізованою металевою кришкою.
Остигати банка має вгору денцем, щоб викликаний зниженням температури знижений тиск всередині банки не втягнув усередину певну кількість повітря із згубними для закрутки мікроорганізмами. Як тільки помідори охолонуть до кімнатної температури - їх можна помістити в льох або інше прохолодне і темне місце. Смак цієї закатки нічим не поступається смаку помідорів на зиму за традиційними бабусиними рецептами, а наявність желатину робить їх більш тісними, при цьому не заважаючи пряному розсолу насичувати дольки приємним смаком і ароматом.
З настанням весни салат із редиски одним із перших з'являється на наших столах, адже він не тільки дуже корисний, а й смачний. Особлива принадність ці...
Великдень вже на порозі, а це значить, що час готувати святкові страви. Сьогодні ми поділимося з вами рецептом паски по-австрійськи, яка називається р...
Цей спосіб приготування сирної паски не вимагає заварювання та іншої термічної обробки. Достатньо просто змішати всі інгредієнти, викласти у форму та ...