Користь та калорійність меду: все що потрібно знати | Страви та рецепти
Головна / Статті / Користь та калорійність меду: все що потрібно знати
Користь та калорійність меду: все що потрібно знати
0
Скільки меду можна з'їсти? В чому його користь? Як правильно використовувати цей продукт? Даємо відповіді на всі питання.
Сьогодні, у світі навантажень і постійних стресів, набирають популярність напої та продукти на основі меду. Деякі дієти включають в себе цей продукт, в інших він, навпаки, протипоказаний. Багатьох зараз цікавить таке питання, як калорійність меду, адже його використовують і в якості лікарського та профілактичного засобу при ряді захворювань, замінюють їм звичні солодощі, додають в їжу і питво. Давайте спробуємо розставити всі крапки над «i».
Скільки меду можна з'їсти? За калорійністю його порівнюють зі згущеним молоком, білугою, хлібом із пшеничного борошна, бараниною, яловичиною або телячою печінкою. Калорійність меду досить велика - в 100 грамах цього продукту міститься, в середньому, 327 кілокалорій. Залежить калорійність продукту від сорту - у квітковому або липовому зборі близько 380 ккал, а от якщо бджоли вилітали на квітучі луги, то продукт виходить терпким, темним і калорійність меду складе вже від 390 до 415 ккал. При цьому «медові» калорії не шкідливі, оскільки цей цінний продукт багатий глюкозою, а не цукром.
Середня калорійність меду, що міститься у звичайній столовій ложці, складе 56 ккал, в чайній ложечці їх, відповідно, менше - всього 26. Дорослій людині можна з'їсти до 100г продукту за добу, для дітей ця кількість зменшується в два рази. Спортсмени, і люди, які отримують значні фізичні навантаження, зможуть з'їсти близько 200 г цього продукту в день, без негативних наслідків для організму.
Калорійність меду дуже важливо враховувати при складанні раціону для схуднення, так як багато хто любить додавати його в кашу на сніданок або в чай. До того ж, він може виступити як найсильніший алерген, так що надмірне його вживання загрожує неприємними наслідками.
Мед: користь і використання Крім калорій і глюкози, в меді високий відсоток вмісту великої кількості корисних речовин, у вигляді протеїну, каротину, ферментів, ефірних масел, цукрів, органічних кислот і азотистих сполук, вітамінів з і РР, загальне число їх досить велике - близько 300, а також 100г цієї солодощі містить 82г вуглеводів. Також висока концентрація молочної, яблучної, лимонної та інших кислот, приблизно два десятки амінокислот, близько 40% фруктози, майже 35% глюкози і до 22% вмісту води. Велику користь організму приносить також зміст ліпази, діастази, інвертази та інших ферментів.
Про користь меду сказано дуже багато, відзначимо, що його використовують при лікуванні захворювань шлунково-кишкового тракту, внутрішніх органів, нервової системи. Бджолиний нектар повністю засвоюється організмом, його призначають людям, які проходять післяопераційну або посттравматичну реабілітацію. Продукт прискорює загоєння ран, знімає запалення, знезаражує. Використовують його і при лікуванні катаракти. При лікуванні дистрофії, холециститу, хронічних ринітів, захворювань щитовидної залози також використовують мед. Висновок можна зробити однозначний - мед надзвичайно корисний, але вживати його потрібно з обережністю, особливо дітям і літнім людям.
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...