Затребувані сьогодні на крипторинку торгові пари, наприклад, BTC/USDT, BTC/ETH, побудовані та функціонують за рахунок блокчейнів. Популярність криптовалюти, перш за все – це результат унікальних властивостей розподіленої бази даних. Серед всіх характеристик можна виділити ключові плюси блокчейна, завдяки яким технологія активно впроваджується та використовується у різних галузях.
Блокчейн – це що таке для користувача: переваги технології
Без детального аналізу можна виділити основні плюси, які роблять технологію затребуваною:
- Децентралізація.
Блокчейн немає централізованого контролю та розташований на різних вузлах мережі, що робить його більш стійким до атак та недоступним для впливу одного центрального органу.
- Безпека.
Blockchain – блоки даних, кожен з яких підписується криптографічною функцією та містить посилання на попередній блок, утворюючи ланцюжок. Це робить систему відкритою для перевірки та недоступною для змін. Це також допомагає запобігти фальсифікації та корекції даних.
- Прозорість.
Всі учасники мережі можуть переглядати та перевіряти дані в блокчейні, що сприяє прозорості та впевненості у достовірності інформації.
- Швидкість та ефективність.
База даних на блокчейні може автоматизувати та прискорити процеси, усуваючи потребу у посередниках та ручних перевірках. Це може зменшити час та витрати на виконання операцій.
- Надійність.
Завдяки перерозподілу даних на різних вузлах мережі технологія стійка до відмов та втрати інформації. Це робить blockchain надійним для збереження даних.
Представлені характеристики надають змогу трансформувати та прискорювати ряд процесів, завдяки чому блокчейн популярний у фінансовому секторі.
Блокчейн: проблеми та недоліки
До головних мінусів можна віднести наступні:
- Масштабованість. При збільшенні обсягу даних та кількості транзакцій можуть виникати проблеми з продуктивністю та швидкістю мережі. Важливо завчасно передбачити можливе навантаження, щоб точно налаштувати роботу технології.
- Вартість. Зберігання та обробка даних таким чином може бути витратною. Щоб розібратись з тим, як працює блокчейн, важливо розуміти, що технологія вимагає значних обчислювальних ресурсів та енергії. В особливості в контексті консенсус-протоколів, які гарантують надійність та безпеку мережі.
- Приватність. Хоча блокчейн забезпечує прозорість, деякі види технологічних рішень можуть викликати занепокоєння стосовно приватності, оскільки дані доступні для перегляду всіма учасниками мережі.
Також, розбираючись з тим, що таке технологія блокчейн, варто сказати, що однією з проблем може стати несумісність з традиційними системами. Існуючі організації та системи можуть виявити складності при інтеграції з блокчейном, особливо коли йдеться про сумісність з вже діючими технологіями.
Оцінити функціонування блокчейну краще за все на прикладі криптовалютних бірж. WhiteBIT, Binance – яскраві приклади того, як блокчейн може повністю змінювати фінансовий сектор.