Національна українська кухня багата на страви зі свинини: ковбаски, відбивні, кров’янки, холодці і, звичайно, сало. Без цього м’яса просто неможливо уявити жодне святкове застілля української родини. Але дієтологи сперечаються - чи не шкодить свинина нашому організму? Щоб дізнатися, кому можна вживати свинину та у якій кількості, треба розібратися у властивостях цього м’яса.
Властивості свинини
Почнемо з корисних властивостей свинини. Це м'ясо є найпопулярнішим, і не дарма. Свинина містить найбільшу кількість білка, який обов’язково має бути у раціоні здорової людини. Ще з важливих мікроелементів, що містить свинина, треба назвати легко засвоюване залізо, вітаміни В1, В2, В6, В12 та РР. Від нестачі заліза та цих вітамінів, в організмі може розвинутися анемія. Це м'ясо корисне ще й через міжклітинний жир, який також потрібен нашому організму.
Що до шкідливості свинини, то деякі вчені запевняють, що це м’ясо містить токсичні елементи, гістаміни та гормони росту, та що вони можуть призвести до розвитку онкозахворювань. За даними проведених досліджень вдалося простежити, що любителі свинини хворіють частіше за тих, хто це м'ясо не вживає чи обмежує. Ще одна негативна властивість свинини – споживаючи її, можна заразитися такою хворобою як трихінельоз (вона передається разом з паразитами, що живуть в організмі тварини). Небезпека в тому, що такі паразити дуже стійкі, та можуть зберегти свою життєдіяльність навіть після термічної обробки м’яса.
Сало як профілактика атеросклерозу
Натомість, сало не є небезпечним продуктом, а навіть відомо своїми корисними властивостями. Сало містить велику кількість полі-ненасичених жирних кислот, які потребує організм людини. Наприклад, арахідонова кислота, яку неможливо знайти в інших продуктах, потрібна для покращення імунітету та роботи серцевого м’яза. Ще треба назвати лінолеву, ліноленову,пальмітинову та олеїному полі-ненасичені кислоти, що містяться у салі. Саме ці жирні кислоти потрібні для здорового функціонування печінки та очищення судин. Тож, сало можна сміливо назвати продуктом для профілактики атеросклерозу.
Сало мітить жиророзчинні вітаміни А, D, Е та керотин, які корисні для зміцнення імунітету та підвищення життєвого тонусу. А взимку, коли наш організм особливо потребує корисних ресурсів, сало є надійним помічником.
Готуйте смачні та корисні Страви з м'яса для своєї родини та друзів!
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...