Разом з новорічними та різдвяними святами, зима несе нам холод та послаблення імунітету. Щоб не хворіти в таку красиву пору року, треба заздалегідь попіклуватися про стан свого організму.
Згадайте, що ви постійно чуєте слова «денна норма» та «добова доза» вітамінів – це не просто терміни. Ці поняття пішли від того, що наш організм не може накопичувати вітаміни, а постійно потребує нові надходження.
Якщо поповнювати баланс вітамінів регулярно – ваш імунітет буде в нормі, та зможе протистояти сезонним застудам та вірусним інфекціям. Тож, як придбати цю корисну звичку?
Щоб надати організму достатньо вітамінів, доросла людина має щодня їсти хоча б 400 г овочів та фруктів, бажано у сирому вигляді. Краща цей раціон урізноманітнити, щоб кожен день було щось нове - крім звичайних помідорів, огірків чи яблук треба вживати різні сорти капусти, перцю, моркву, кабачки, буряк. Кожний плід є корисним по-своєму, а разом вони впливають на організм ще краще.
Хоча ми вже звикли, що взимку та весною в супермаркетах можна знайти майже будь-якій плід, не треба розраховувати на його корисність. Осінні овочі – найкорисніші, саме вони насичені необхідними вітамінами.
Вітамін С можна знайти у капусті - навіть квашена капуста зберігає свої властивості. Один болгарський перець чи 200 г салату також забезпечать вас захистом від хвороб.
Вітаміну А багато у моркві, а краще він засвоюється якщо вживати морквяний сік. Щоденне вживання такого напою покращить колір обличчя, зміцнить організм та попередить розвиток раку. Не всі знають, що бадилля моркви теж корисне та його можна використовувати у кулінарії. Наприклад, якщо зелену гичку з кількох морквин ошпарити кропом, пропустити через м’ясорубку з цибулею, то ви отримаєте чудову корисну приправу.
Для імунітету також важливі вітаміни групи В, які формують правильний склад крові. Картопля, бобові, морква, капуста – всі вони містять ці вітаміни. З суміші таких овочів можна готувати чудові корисні соки: капуста, буряк, морква, селера і трохи соку лимона чи апельсина.
Мідь і калій – важливі мікроелементи, запас яких також треба підтримувати. На них багаті овочі сімейства гарбузових.
Вітамін D, на жаль, отримати взимку складно – організм виробляє його під дією променів сонця. А нестача цього вітаміну погрожує вашим кісткам, а також викликає дратівливість і навіть депресію. Тому восени, кожного сонячного дня, вирушайте на прогулянку та отримуйте заряд енергії.
Якщо ви знаєте, що не зможете дотримуватися правильного режиму харчування та забезпечити організм необхідними вітамінами, вживайте хоча б спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси, які не потребують часу для приготування.
Тож, головна мета осіннього раціону – отримати якомога більше вітамінів та зміцнити свій імунітет. У вашому денному меню мають переважати страви з овочів: салати, запіканки, рагу та все що ви зможете придумати.
Сметанні десерти — це ніжність у кожній ложці. Завдяки своїй легкості та кремовій текстурі вони ідеально підходять як для частування в будні, так і дл...
Швидкі десерти — справжній порятунок, коли хочеться чогось смачного, але зовсім немає часу на довге приготування. І цей рулет із печива — саме така ст...
Він готується з шарованого тіста, ніжної начинки з картоплі, сиру та ароматної солодкуватої цибулі. Цей картопляний пиріг є класикою у новому виконанн...
Думаєте, що з оселедця можна приготувати або класику у вигляді салату «Шуба», або просто нарізати, посипати цибулькою та подати до картоплі? А що, кол...
Якщо ти в пошуку простих, але дуже смачних і надійних рецептів, які подобаються всім, зверни увагу на цей жульєн з куркою та грибами — страва підійде ...
Зелені млинці, змащені ніжним вершковим сиром і наповнені слабосолоною сьомгою — це однозначно сніданок для особливого дня. Або просто для тих моменті...
Вергуни — це хрустке печиво, яке знайоме багатьом ще з дитинства. Готуються ці смажені смаколики досить просто, а результат — завжди бездоганний. Золо...