Фокача готується з прісного дріжджового тіста, буває солодка і солона. Головна відмінність цього тонкого коржика — додавання значної кількості оливкової олії. Фокача має досить довгу історію, адже перша згадка про неї датується ще 1300 роком. Популярна у всій Італії, фокача готується по-різному в залежності від регіону. Наприклад, в Генуї фокачу їдять уранці на сніданок чи вдень. ЇЇ занурюють у молоко чи капучино і їдять теплою та вологою на сніданок. А от фокачу з картоплею і розмарином називають «картопляною піцою» і вживають відповідно як закуску або основну страву. Інгредієнти:
Картопля молода 250 г
Дріжджі сухі 7 г
Оливкова олія 120 мл
Борошно пшеничне 500 г
Розмарин, гілочка 7 г
Окріп 175 мл
Холодна вода 100 мл
Сіль 8 г.
Картоплю відваріть в киплячій воді 15 хвилин, потім злийте воду і залиште до повного охолодження.
Налийте 175 мл окропу і 100 мл холодної води у велику миску. Посипте дріжджами, 1 чайною ложкою солі і 2 столовими ложками оливкової олії. Добре перемішайте, потім додайте борошно, додавши ще трохи води, якщо суміш здається занадто сухою.
Викладіть тісто на чисту робочу поверхню і місіть 15 хвилин до однорідності та еластичності (присипте поверхню невеликою кількістю борошна, якщо тісто липке), а потім сформуйте кулю.
Змастіть внутрішню частину великої миски оливковою олією, потім додайте тісто в миску і переверніть кілька разів, щоб покрити олією. Накрийте харчовою плівкою і залиште в теплому місці на 1 годину або до збільшення в об’ємі вдвічі.
Велику форму для смаження (приблизно 26 см х 35 см) змастіть оливковою олією і посипте невеликою кількістю борошна. Розігрійте духовку до 200 градусів.
Обережно розтягніть тісто, щоб воно підходило до форми, притиснувши його до кутів. Зварену картоплю наріжте кружальцями і через рівні проміжки вкладіть в тісто разом із гілочками розмарину, а зверху розсипте кілька гілочок. Накрийте форму харчовою плівкою і залиште настоюватися ще на 45 хвилин.
Зніміть харчову плівку, полийте 3 столовими ложками оливкової олії і трохи посоліть. Випікайте в духовці 30-35 хвилин або поки хліб не стане золотистим, а картопля злегка підрум’яниться.
Коли хліб буде готовий, вийміть його з духовки і швидко полийте ще 3 столовими ложками оливкової олії, поки він ще гарячий. Дайте охолонути на 10 хвилин, потім викладіть на дошку, наріжте і подавайте.
Борщ з качкою і чорносливом — це вишуканий варіант традиційного українського борщу. Насичений смак качки, солодкість буряка, кислинка томатної пасти, ...
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...