Гречаний багет із дуже хрусткою скоринкою та ніжним і запашним м’якушем — саме те, що потрібно до перших страв і канапок. Випікати його набагато простіше, ніж здається! Інгредієнти:
Борошно пшеничне 180 г
Борошно з полби 185 г
Борошно гречане 50 г
Сіль 2 ч. л.
Для солодової заварки:
Солод 40 г Житнє цільнозернове борошно 60 г Окріп 140 мл.
Для розчини:
Тепла вода 350 мл Дріжджі пресовані 15 г Цукор 40 г Борошно пшеничне 100 г.
Приготування:
Змішуємо цільнозернове борошно, солод та заварюємо суміш окропом. Дуже швидко перемішуємо інгредієнти та отримуємо щільну й густу пасту.
У миску наливаємо теплу воду (35-38 градусів), розчиняємо в ній дріжджі. Додаємо 2 столові ложки цукру, перемішуємо. Додаємо 100 г пшеничного борошна, гарно перемішуємо та накриваємо розчину харчовою плівкою на 15-20 хвилин.
50 г обсмаженої або зеленої гречки перебираємо, мелемо в кавомолці. Якщо використовуємо готове гречане борошно, пропускаємо цей крок.
Коли в розчині з’явиться велика пишна піна, додаємо в неї решту білого борошна, гречане борошно та борошно з полби. Додаємо також сіль та пасту-заварку. Замішуємо тісто — вручну або в міксері. Накриваємо тісто рушником та лишаємо на 15-20 хвилин.
Вологими руками або лопатками переносимо тісто на зволожену стільницю або дошку. Вимішуємо тісто, час від часу витягуючи його, складаючи та вдаряючи об стільницю (дошку). Вимішуємо в такий спосіб 10-15 хвилин, доки тісто не стане тугішим та не перестане прилипати, потім кладемо в чисту миску та лишаємо під харчовою плівкою на 30 хвилин.
На чистий присипаний борошном рушник викладаємо тісто та ділимо його на чотири частини. Кожну частину формуємо: вдавлюємо краї тіста великим пальцем однієї руки, скручуючи тісто в тугий рулет, защиплюємо та згладжуємо шов, а потім розкачуємо рулет довгою ковбаскою.
Кожен багет викладаємо на рушник (якщо видно шов, то швом догори), виставивши обабіч бортики з рушника. Заготовки вкриваємо та лишаємо на столі на 30 хвилин — багети мають збільшитися в півтора раза.
Розігріваємо духовку до 250°C, а також розігріваємо чавунну кришку. Багети викладаємо на вистелене пергаментом деко, лезом або ножем робимо насічки на заготовках.
Ставимо багети в духовку, під деком установлюємо гарячу кришку (або чавунну чи сталеву сковороду) та кладемо на неї кубики льоду або наливаємо окріп. Пара допоможе багетам краще підійти в духовці та мати апетитну скоринку.
Упродовж перших 10 хвилин печемо багети в режимі верх-низ за температури 250°C, далі знижуємо температуру до 200-220°C та допікаємо в режимі верх-низ (можна вибрати режим верх-низ із конвекцією, якщо духовка це дозволяє).
Щойно спечені гарячі багети викладаємо на решітку.
Швидкий рецепт для корисного сніданку або перекусу «на ходу». Можна використовувати як пшеничну, так і кукурудзяну тортилью. За бажання можна не додав...
Якщо ви з якоїсь причини сумніваєтеся в магазинному сирі, то приготуйте його самі вдома. Тим більше, що зробити це зовсім нескладно — з доступних інгр...