Це не равіолі, а вареники. Не з рікотою, а з урдою. Інгредієнти:
600 г шпинату;
350 г урди або рікоти;
50 г витриманого 2 роки бессарабського коров'ячого сиру, або пармезану;
1 жовток;
2-3 зубчики часнику;
1/4 стручка перцю чилі;
1 ст ложка олії;
сіль, перець.
Склад тіста:
50 г бланшованого шпинату; 350 г пшеничного борошна; 2 жовтки; 1 яйце; 1 ст ложка сметани; 1 ст ложка рослинної олії; молоко 80 мл; сіль; і ще пару жовтків для змащування тіста під час ліплення вареників.
Крок 1 Підготуємо шпинат. Вибирайте листя соковите, зеленіше. Звертайте увагу на корінці в пучках - вони повинні бути не мляві, і злегка рожеві. І ще важливо - розкрийте один пучок - як правило всередині може сховатися зіпсована зелень. Якщо її немає - сміливо беріть. Шпинату беріть побільше - грамів 600-700. Це близько 5 великих добротних пучків.
Листя очистити від стебел, ретельно промити від бруду і піску. Після цього підготуйте воду з льодом в одній ємності, і киплячу воду з сіллю і оцтом в каструлі. На літр води приблизно 1 ч. л. солі, 1 ст ложка оцту.
Вам потрібно буде бланшувати листя. Закинути його в киплячу воду, а коли зменшиться в обсязі (секунд через 20), потрібно швидко перекласти листя у воду з льодом. Колір при цьому стане ще більш яскраво-зеленим, а величезна миска шпинату перетвориться на таку невелику грудочку. На цьому етапі шпинат втратить половину рідини, і, відповідно, ваги.
Його після повного охолодження слід гарненько відтиснути і ставати до наступного етапу.
Крок 2 Замісимо тісто для вареників. Як я писав раніше, у варениках якість і смак тіста набагато важливіше, ніж, приміром, в пельменях. Але ми не просто робимо смачне тісто, ми його робимо ще і шпинатним. Для цього візьмемо 4-ту частину підготовленого шпинату (50 г) і змішаємо його з 80 мл молока. Далі кладемо в блендер і перебиваємо до однорідного стану. Отримуємо зелену густу рідину.
Відкладаємо її поки вбік. У миску просіваємо борошно і в центрі робимо поглиблення (воронку). У неї вбиваємо яйця, жовтки, додаємо сіль, сметану і трохи рослинної олії. Перемішайте виделкою рідину, щоб розбити яйця. Тепер можна додати перебитий шпинат і місити тісто.
Приблизно через 10 хвилин ми отримуємо близько 650 г еластичного тіста приємного світло-зеленого кольору. Час загорнути його в харчовий пластик і дати 20-30 хвилин відпочити. Тим часом ми приготуємо начинку для наших вареників.
Крок 3 Начинка. Шпинат, який залишився, дрібно рубаємо ножем. Кілька зубчиків часнику і невеликий (це на ваш смак) шматочок перцю чилі теж дуже дрібно рубаємо ножем. На сковороді з рослинною олією і на середньому вогні обсмажте часник і перець чилі. Це буквально хвилина, поки вони не почнуть змінювати колір. Тепер закидайте шпинат і прибирайте сковороду з вогню. Можна трохи посолити. Шпинат не потрібно смажити, цей крок ми робимо для того, щоб надати смаку. Якщо почнемо смажити шпинат - він потемнішає і втратить свій такий приємний зелений колір.
Дайте трохи охолонути шпинату і змішуйте з урдою, дрібно натертим витриманим сиром і додайте жовток. Тепер можна ще посолити, додати свіжомеленого чорного перцю і спробувати. Смак повинен бути таким, що вам захочеться просто з'їсти цю начинку, не довівши справу до вареників. Але потрібно тримати себе в руках. Попереду - найтриваліша частина рецепта - ліпимо вареники.
Крок 4 Вареники. Все стандартно, але є кілька порад. Тісто розкачуємо до товщини 1-2 мм, вирізаємо кола. На них викладаємо начинку, і край кожного кола змащуємо жовтком - так менша ймовірність, що вареник розкриється в процесі приготування, та й так досить ніжна начинка потрапить у воду. Це не критично, але зіпсує враження. І ще - всі обрізки тіста збирайте. Я їх об'єдную і зберігаю в харчовому пластику, поки ліплю вареники. В кінці всі ці обрізки формую в кульку тіста, розкачую і ріжу ножем. Виходить порція чудової шпинатної локшини. Якщо не збираєтеся варити одразу, посипте борошном, в пакет і в морозилку. Це зручно. Якщо у вас в морозилці є бульйон, то за 15 хвилин ви з легкістю зможете приготувати бульйон з локшиною. Повірте, після суботньої дегустації коктейлів або домашньої чачі - це ліки!
Загалом, повернемося до вареників. Все, що зліпили, посипте борошном і покладіть в морозилку, в один шар, і так, щоб особливо один одного не торкалися. Якщо потрібен другий шар, то застеліть пергаментний папір і все аналогічно. Цей рецепт розрахований приблизно на 5 хороших порцій. Я вважаю, що такі продукти і напівфабрикати, як бульйон, вареники, пельмені - повинні, по можливості, завжди повинні бути в морозилці. Це економить час, а на смак тих самих вареників це особливо не впливає.
Крок 5 Як їсти? Можна по-старому. Зварили вареники, виловили, додали шматочок вершкового масла. Перемішали, сметанки ляп і вуаля. Звичайно, смачно. Але нудно, банально і не цікаво.
Спробуйте мій варіант. Зваріть вареники, як зазвичай. Виловіть їх шумовкою, як зазвичай. Але викладайте на сковороду з товстим дном і на вогонь. Туди влийте 100 г води, в якій вони варилися. Вона з «наваром» - трохи густа від борошна, солона. Вмикайте сильний вогонь, і постійно мішайте . Дайте воді уваритися на третину. Тепер закидайте 20-30 г холодного вершкового масла і листя шпинату (штук 8-10), ще інтенсивніше перемішуйте. Магія відбувається в тому, що масло не перетворюється на жир і не на топлене масло. А перетворюється на вершковий соус, такий однорідний, густий, в якому ще і темно-зелене листя шпинату. Головне - інтенсивно перемішувати!
А під час подавання, вже в тарілку, можна натерти грамів 10-15 витриманого бессарабського коров'ячого сиру, 2-річного.
По суті, майже ті ж продукти, але зовсім інший ефект! Їмо красиво і смачно!
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...