Чанахі — ароматна грузинська печеня з баранини і овочів
0
Чанахі — це ситна грузинська страва, яка готується з баранини та овочів у керамічному горщику. На дно кладеться м’ясо, а зверху — цибуля, баклажани, солодкий перець, картопля, свіжа зелень і помідори.
Як приготувати чанахі в домашніх умовах
Інгредієнти обсмажуються в тій послідовності, в якій вони викладаються в горщик. Спочатку баранина, потім цибуля, потім перець і часник.
Решта інгредієнтів викладається зверху шарами: сушені спеції, консервовані помідори, половина баклажанів і картоплі, половина свіжої зелені, решта баклажанів, картопля та зелень.
Нарізані свіжі помідори додаються зверху, горщик накривається кришкою і відправляється в духовку для тривалого повільного тушкування.
Чанахі можна подавати прямо в горщиках або перекласти на тарілки. Доповніть страву свіжою зеленню і лавашем.
Інгредієнти:
Ягнятина 2 кг Баклажан 2 шт. Олія соняшникова 2 ст. л. Сіль морська за смаком Перець чорний мелений за смаком Цибуля 3 шт. Перець червоний солодкий 1 шт. Часник, зубчики 5 шт. Базилік сушений 2 ст. л. Томати цілі очищені у власному соку 800 мл Петрушка 1 шт. Кінза 1 шт. Томати 450 г Олія оливкова 2 ст. л. Оцет винний червоний 1.5 ст. л. Картопля 500 г.
Розігрійте духовку до 180 ºС. Покладіть решітку в нижню третину печі.
Ягняче плече без кісток наріжте на шматочки по 2,5 см (ягняча ніжка теж підійде). Пересипте баранину 1 чайною ложкою солі й дайте їй промаринуватися близько десяти хвилин, поки ви будете різати баклажани.
У баклажанів обріжте кінці й наріжте середніми шматочками. Покладіть нарізані баклажани на друшляк і перемішайте з 2 чайними ложками солі. Залиште баклажани на 30 хвилин, а потім промийте їх під холодною водою, щоб змити гіркі соки та сіль.
Нагрійте 1 столову ложку олії у великій важкій сковороді на середньо-сильному вогні. Додайте половину баранини й залиште на хвилину, щоб вона підрум’янилася з одного боку. Переверніть і обсмажте баранину з усіх боків, всього 3-4 хвилини. Перекладіть обсмажену баранину у велику важку сковороду. Повторіть з рештою бараниною, розклавши її рівним шаром на дні горщика.
Додайте на сковороду 2 чайні ложки олії та обсмажте подрібнену цибулю, час від часу перемішуючи, поки вона злегка не підрум’яниться, приблизно 10 хвилин. Перекладіть цибулю в горщик, рівномірно розподіляючи її по баранині.
Додайте в сковороду 1 чайну ложку олії разом з подрібненим червоним перцем і часником і тушкуйте, помішуючи, приблизно 3 хвилини, поки часник не стане ароматним, а перець трохи пом’якшиться. Додайте в каструлю перець і часник і рівномірно посипте овочі в каструлі 1 столовою ложкою сухого базиліка, 1 чайною ложкою солі та великою кількістю чорного перцю.
Далі додайте консервовані помідори-сливки, розклавши їх рівним шаром.
Потім додайте половину баклажанів і половину картоплі, а потім половину подрібненої зелені. Повторіть з рештою баклажанів, картоплі та зелені. Приправте цей шар 1/2 чайної ложки солі й невеликою кількістю меленого перцю.
Поверх рівномірно розподіліть нарізані помідори. Полийте 2 ложками олії та 1 1/2 столової ложки оцту, накрийте кришкою і готуйте в духовці при 180ºС протягом 30 хвилин. Зменште температуру духовки до 160 ºС і готуйте ще 2 години.
Подавайте чанахі гарячим в мисках з невеликою кількістю нарізаної кінзи, щоб прикрасити кожну порцію.
Якщо набридло їсти яєшню на сніданок чи бутерброди, а душа хоче чогось гарного та святкового — приготуйте мініпанкейки з ягодами. Вони точно сподобают...
Омлет із сосисками — ідеальний варіант швидкого та ситного сніданку. Яскравий і апетитний, цей омлет легко готується і підійде для тих, хто цінує смак...
Цей рецепт відмінно підійде для тих, хто любить сирні страви на сніданок. Вареники легко приготувати, і для цього потрібно мінімум інгредієнтів та час...
Все частіше страви японської кухні зустрічаються на нашому столі, адже вони відрізняються своїм насиченим смаком та неповторним ароматом. Чарівна атмо...
Цей сливовий пиріг поєднує в собі соковиту кислинку слив і ніжну текстуру крихкого тіста. Його смак доповнює запашна кориця, яка робить кожен шматочок...
Таку закуску, мабуть, знають усі. Раніше її готували її на усі свята. Такий салат завжди був популярним. Тому що продукти тут доступні і завжди виходи...