Дивлячись на смарагдово-зелені ягідки варення з аґрусу, і правда, згадуються коштовні камінці. Історія варення з аґрусу цікава тим, що цей десерт припав до смаку імператриці Катерині Другій, за що вона нагородила свою кухарку перснем із смарагдом. Ось і друга причина такої гарної назви. Інгредієнти:
1 кг аґрусу,
1,4 кг цукру,
10 вишневого листя,
300 мл води.
Спосіб приготування:
Щоб варення з аґрусу було по-справжньому смарагдовим, потрібно правильно підібрати сам аґрус. Віддавай перевагу трохи недостиглим ягодам, оскільки стиглий аґрус у варенні набуде більш червонуватого відтінку.
Ще смарагду варенню з аґрусу додають вишневі листочки, покладені в сироп. Головне їх не переварити і вчасно видалити.
Легендарне смарагдове варення з аґрусу має маленький секрет: із кожної ягідки потрібно витягти кісточки. Ця процедура дуже втомлює, але саме вона надасть зеленому варенню належного кольору і прозорості.
Щоб видаляти насіння з аґрусу було швидше і легше, долучай до цього процесу дітей, влаштуй змагання, хто швидше. Так виготовлення варення з аґрусу набуде ще й творчого відтінку. Зате як цікаво і смачно його буде їсти взимку, відкриваючи баночку зі словами: "А пам'ятаєте, діти, скільки тут ягідок?"
Аґрус помий, обсуши, видали з кожної ягідки обидва "хвостики" - суцвіття і плодоніжку. Це простіше і швидше робити маленькими ножицями.
Далі найскладніша частина виготовлення смарагдового варення з аґрусу. Ножем або маленькою гострою ложкою розріж збоку кожну ягідку і видали насіння.
Приготуй відвар із вишневого листя. Для цього залий вишневі листочки окропом і прокип'яти на середньому вогні 5 хвилин. Якщо кип'ятити довше, відвар почервоніє. Стеж, щоб він не втратив зеленого кольору. Проціди відвар і залий ним підготовлені ягоди аґрусу так, щоб вони повністю покрилися. Остуди і постав у холодильник на ніч.
Приготуй цукровий сироп. Аґрус дістань із відвару, насип у відвар цукор і вари до повного розчинення цукру. Потім помісти в сироп аґрус і провари 15 хвилин, періодично знімаючи пінку з варення.
Залий гаряче смарагдове варення в стерилізовані банки і закатай.
На столі у Святвечір обов’язково має бути рибна страва і старовинна юшка із солоним оселедцем вас не розчарує! Кулінар і телеведучий Костянтин Грубич ...
Хтось каже, що це закуска, хтось називає холодним супом. Для цієї страви нам знадобляться вже відварені бурячки та вода, у якій вони варилися. Якщо ви...
Якщо ви складаєте меню з 12 страв на Святвечір, то не забудьте про мачанку! Це смачна підлива із сушених білих грибів, яку називають перлиною карпатсь...
Найсмачніші коржі, які так просто приготувати! Не потрібна ні духовка, ні дріжджі. Тісто дуже швидко готується за лічені хвилини. Начинка безпрограшна...