Чим корисний квас: застосування та рецепт тонізуючого напою | Страви та рецепти
Головна / Статті / Напої / Чим корисний квас: застосування та рецепт тонізуючого напою
Чим корисний квас: застосування та рецепт тонізуючого напою
0
Міцний, шиплячий, підбадьорливий домашній квас - найкращий тонізуючий напій.Квас не тільки втамовує спрагу і приємний за смаком, але ще і має цілий ряд корисних властивостей.
Чим корисний квас для організму
У квасі в достатній кількості містяться органічні кислоти, завдяки чому квас затримує вологу в організмі і тому здатний чудово тамувати спрагу.
Квас здатний підбадьорити і підняти тонус, а тому добре знімає втому і швидко відновлює сили після трудового дня.
Чим корисний квас при профілактиці та лікуванні хвороб
Завдяки вмісту в квасі мікроелементів і вітамінів (молочній кислоті, вітамінам групи В, кальцію, магнію, фосфору і амінокислотам), квас вважається хорошим засобом від авітамінозу.
Домашній квас є продуктом бродіння, мікроорганізми, що розвиваються в квасі в цей період, лікують бактеріоз, сприяють очищенню кишечника, нормалізують роботу органів травлення, покращують обмін речовин в організмі. Квас корисно пити перед їжею людям, які страждають гастритом зі зниженою кислотністю.
Квас сприятливо впливає на роботу серцево-судинної системи і сприяє омолодженню організму.
Чим корисний квас для косметологічних цілей і поліпшення зовнішнього вигляду
Великий вміст вітамінів і мікроелементів у квасі зміцнює зубну емаль, покращує стан і зовнішній вигляд волосся, нігтів, шкіри і кольору обличчя.
Квас дозволяє не набирати зайву вагу і не поправлятися, тому є чудовим засобом для тих, хто дотримується здорового харчування або ж прагне схуднути.
Чим корисний квас і кому він шкідливий?
Якщо люди мають схильність або захворювання печінки, виразковою хворобою, хронічним гастритом з підвищеною кислотністю, колітом, ентеритом, подагрою, то слід проконсультуватися з лікарем і не вживати квас.
Домашній квас дуже простий у приготуванні і невимогливий при зберіганні. Існує дуже багато рецептів приготування квасу, тому цей традиційний слов'янський напій завжди залишається смачним, різноманітним, корисним і ніколи не набридає.
У період з кінця березня і весь квітень з'являється березовий сік. Це дуже цінний продукт, а крім того - підходяща сировина для приготування домашнього квасу у весняний період.
Як приготувати квас?
1 л березового соку, 15 г дріжджів, 5 шт. ізюму, 1 ч. ложка лимонної цедри.
Нагрій березовий сік до 35°С. Перелий сік у скляну банку.
Додай у нього дріжджі, промитий ізюм і цедру. Щільно закрий банку і залиш на 1-2 тижні.
У результаті ти отримаєш газований приємний кислуватий на смак квас із березового соку, який можна зберігати протягом усього літа.
Представляємо вам рецепт, який обов'язково варто додати до вашого кулінарного арсеналу, шикарного чізкейка з мандаринами без випічки. Цей десерт врази...
Цей домашній паштет — ідеальне поєднання ніжної курячої печінки, ароматних овочів та вершкового масла. Він готується швидко, має насичений смак і стан...
Сьогодні в меню куряче філе, тушковане з гарбузом у сметанному соусі. М'ясо курки виходить дуже ніжним та соковитим. Гарбуз у процесі приготування про...
Цей рецепт квасолі з грибами та перцем створений для справжніх поціновувачів гострої їжі. Основна пікантність страви походить від щедрої кількості хал...
Якщо набридло їсти яєшню на сніданок чи бутерброди, а душа хоче чогось гарного та святкового — приготуйте мініпанкейки з ягодами. Вони точно сподобают...
Омлет із сосисками — ідеальний варіант швидкого та ситного сніданку. Яскравий і апетитний, цей омлет легко готується і підійде для тих, хто цінує смак...