Господині на замітку: Як правильно обирати екзотичні фрукти
0
Ми допоможемо тобі не розгубитися перед папайею і рамбутанами, обрати соковитий кокос і по-справжньому червоний-цукровий кавун.
Фрукти - неймовірно корисний перекус. Крім того, що вони насичують організм вітамінами, вони ще й дарують букет яскравих емоцій. Але щоб на повну насолодитися їх смаком, важливо вміти вибрати стиглий і якісний продукт.
І якщо відрізнити соковиті яблука або сливи від переспілих або зелених для нас не складе труднощів, то з екзотичними фруктами можуть виникнути проблеми.
Ананас користується великою популярністю. Про користь цього фрукта ходять легенди, його використовують для схуднення, кладуть у десерти і запікають, викладаючи на м'ясо. Дивно, що за наявності величезної кількості свіжих плодів в магазині, ми чомусь частіше воліємо їсти консервовані. А насправді обрати стиглий ананас досить просто:
фрукт повинен мати легкий терпкуватий запах; на шкірці плодів не повинно бути темних плям; «хвостик» повинен легко прокручуватися на 180 градусів.
Назвати грейпфрут екзотичним вже не повернеться язик, але далеко не завжди виходить обрати соковитий тонкошкірий плід, та ще й з мінімальною гірчинкою. Секрет полягає в тому, що чим більше червоного кольору на шкірці, тим солодший грейпфрут. Він повинен бути пружним, гладеньким.
При виборі апельсина також варто звернути увагу на його шкірку: пориста і товста - ознака сухуватої м'якоті, гладкий, пружний і досить важкий плід середнього розміру, як правило, буває соковитим.
Манго в Україну привозять з різних сонячних країн. Найсолодшими вважаються плоди, привезені з Перу. Їх сезон - весна. Щоб вибрати смачний манго слід звернути увагу на його щільність. Стиглий фрукт злегка м'який, з хвостика виділяється сік, на ньому не повинно бути зморшок, а аромат повинен бути приємним і ніжним.
Папайю вживають в їжу не так часто, але останнім часом її нескладно знайти на ринках або полицях супермаркетів. При виборі фрукта всю увагу звертаємо на шкірку: чим вона яскравіша і насиченіша, тим солодший плід. Вважається, що смак папайї залежить і від її розміру - чим менше, тим смачніше.
Всі кокоси, на перший погляд, здаються однаковими. Через це вибрати стиглий плід непросто, але, знаючи деякі секрети, більш ніж можливо:
якщо потрясти кокосовий горіх, всередині повинен лунати хлюпає звук кокосового молока; дірочки - «очі» плода не повинні при натисканні продавлюватися; найсвітліші плоди виявляються, як правило, найсвіжішими.
Гранату, всупереч пануючій думці, не обов'язково бути темно-бордовим. Часто і блідо-рожевий плід виявляється дуже смачним. Шкірочка повинна бути сухуватою - це свідчить про соковитості плода. Часто на шкірці граната проступають горбики - це хороший знак, беріть.
Максимальна кількість вітаміну С міститься в незвичному для нас плоді - рамбутані. «Волохатий» фрукт не повинен бути колючим, колір - червоний або яскраво-рожевий, кінчики волосинок - зелені і не сухі.
Вибір кавуна - одна з найбільш складних і важливих місій, з якою в серпні стикається кожен. Пропонуємо тобі основні методи визначення стиглості цього плоду:
постукати - чим більш дзвінким буде звук, тим солодшим виявиться у результаті кавун; придивитися до смужок - зрілий плід виглядає дуже яскравим, смуги повинні бути максимально контрастними; вибирати плід середнього розміру - занадто маленькі кавуни, як правило, недоспілі, а великі можна «звинуватити» в зайвих нітратах; шукати жовтий бочок - у стиглого плоду обов'язково один бік повинен бути жовтим або навіть яскраво-оранжевим, це та сторона, на якій кавун «лежав» поки достигав; обирати «дівчинку» - низ плоду у кавуна «жіночої статі» плаский, в той час як у «хлопчиків» він - опуклий. Кажуть, що саме «дівчата-кавуни» найсоковитіші, найсмачніші і найсолодші.
І хоча диню в наших широтах складно назвати екзотичним фруктом, цей плід стоїть на другому місці, після кавуна, за частотою вживання. Головне правило у виборі псевдо-ягоди: диня повинна бути чистою, без чорних плям і тріщин, а корочка її повинна пахнути ваніллю, медом, ананасом або грушами. «Хвостик» дині обов'язково повинен бути сухим, а «носик» (слід від квітки) - злегка м'яким і вологим.
Знаючи ці секрети, не доведеться мучитися вибором біля прилавка. Тепер ти точно обереш стиглий плід.
Представляємо вам рецепт, який обов'язково варто додати до вашого кулінарного арсеналу, шикарного чізкейка з мандаринами без випічки. Цей десерт врази...
Цей домашній паштет — ідеальне поєднання ніжної курячої печінки, ароматних овочів та вершкового масла. Він готується швидко, має насичений смак і стан...
Сьогодні в меню куряче філе, тушковане з гарбузом у сметанному соусі. М'ясо курки виходить дуже ніжним та соковитим. Гарбуз у процесі приготування про...
Цей рецепт квасолі з грибами та перцем створений для справжніх поціновувачів гострої їжі. Основна пікантність страви походить від щедрої кількості хал...
Якщо набридло їсти яєшню на сніданок чи бутерброди, а душа хоче чогось гарного та святкового — приготуйте мініпанкейки з ягодами. Вони точно сподобают...
Омлет із сосисками — ідеальний варіант швидкого та ситного сніданку. Яскравий і апетитний, цей омлет легко готується і підійде для тих, хто цінує смак...