Господині на замітку: Як правильно обирати екзотичні фрукти
0
Ми допоможемо тобі не розгубитися перед папайею і рамбутанами, обрати соковитий кокос і по-справжньому червоний-цукровий кавун.
Фрукти - неймовірно корисний перекус. Крім того, що вони насичують організм вітамінами, вони ще й дарують букет яскравих емоцій. Але щоб на повну насолодитися їх смаком, важливо вміти вибрати стиглий і якісний продукт.
І якщо відрізнити соковиті яблука або сливи від переспілих або зелених для нас не складе труднощів, то з екзотичними фруктами можуть виникнути проблеми.
Ананас користується великою популярністю. Про користь цього фрукта ходять легенди, його використовують для схуднення, кладуть у десерти і запікають, викладаючи на м'ясо. Дивно, що за наявності величезної кількості свіжих плодів в магазині, ми чомусь частіше воліємо їсти консервовані. А насправді обрати стиглий ананас досить просто:
фрукт повинен мати легкий терпкуватий запах; на шкірці плодів не повинно бути темних плям; «хвостик» повинен легко прокручуватися на 180 градусів.
Назвати грейпфрут екзотичним вже не повернеться язик, але далеко не завжди виходить обрати соковитий тонкошкірий плід, та ще й з мінімальною гірчинкою. Секрет полягає в тому, що чим більше червоного кольору на шкірці, тим солодший грейпфрут. Він повинен бути пружним, гладеньким.
При виборі апельсина також варто звернути увагу на його шкірку: пориста і товста - ознака сухуватої м'якоті, гладкий, пружний і досить важкий плід середнього розміру, як правило, буває соковитим.
Манго в Україну привозять з різних сонячних країн. Найсолодшими вважаються плоди, привезені з Перу. Їх сезон - весна. Щоб вибрати смачний манго слід звернути увагу на його щільність. Стиглий фрукт злегка м'який, з хвостика виділяється сік, на ньому не повинно бути зморшок, а аромат повинен бути приємним і ніжним.
Папайю вживають в їжу не так часто, але останнім часом її нескладно знайти на ринках або полицях супермаркетів. При виборі фрукта всю увагу звертаємо на шкірку: чим вона яскравіша і насиченіша, тим солодший плід. Вважається, що смак папайї залежить і від її розміру - чим менше, тим смачніше.
Всі кокоси, на перший погляд, здаються однаковими. Через це вибрати стиглий плід непросто, але, знаючи деякі секрети, більш ніж можливо:
якщо потрясти кокосовий горіх, всередині повинен лунати хлюпає звук кокосового молока; дірочки - «очі» плода не повинні при натисканні продавлюватися; найсвітліші плоди виявляються, як правило, найсвіжішими.
Гранату, всупереч пануючій думці, не обов'язково бути темно-бордовим. Часто і блідо-рожевий плід виявляється дуже смачним. Шкірочка повинна бути сухуватою - це свідчить про соковитості плода. Часто на шкірці граната проступають горбики - це хороший знак, беріть.
Максимальна кількість вітаміну С міститься в незвичному для нас плоді - рамбутані. «Волохатий» фрукт не повинен бути колючим, колір - червоний або яскраво-рожевий, кінчики волосинок - зелені і не сухі.
Вибір кавуна - одна з найбільш складних і важливих місій, з якою в серпні стикається кожен. Пропонуємо тобі основні методи визначення стиглості цього плоду:
постукати - чим більш дзвінким буде звук, тим солодшим виявиться у результаті кавун; придивитися до смужок - зрілий плід виглядає дуже яскравим, смуги повинні бути максимально контрастними; вибирати плід середнього розміру - занадто маленькі кавуни, як правило, недоспілі, а великі можна «звинуватити» в зайвих нітратах; шукати жовтий бочок - у стиглого плоду обов'язково один бік повинен бути жовтим або навіть яскраво-оранжевим, це та сторона, на якій кавун «лежав» поки достигав; обирати «дівчинку» - низ плоду у кавуна «жіночої статі» плаский, в той час як у «хлопчиків» він - опуклий. Кажуть, що саме «дівчата-кавуни» найсоковитіші, найсмачніші і найсолодші.
І хоча диню в наших широтах складно назвати екзотичним фруктом, цей плід стоїть на другому місці, після кавуна, за частотою вживання. Головне правило у виборі псевдо-ягоди: диня повинна бути чистою, без чорних плям і тріщин, а корочка її повинна пахнути ваніллю, медом, ананасом або грушами. «Хвостик» дині обов'язково повинен бути сухим, а «носик» (слід від квітки) - злегка м'яким і вологим.
Знаючи ці секрети, не доведеться мучитися вибором біля прилавка. Тепер ти точно обереш стиглий плід.
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...