Ідея фарширувати всілякі овочі прийшла до нас із Балканського півострова. А туди — з Греції. Адже всесвітньо відомі фаршировані помідори й кабачки — це класика кухні Еллади. Хоча, можливо, на Балкани ідея фарширувати баклажани та перці потрапила з сучасної Туреччини, тоді ще Османської імперії. А може, помідори та перці фарширували жителі Центральної Америки, а ми тут вирішили привласнити собі їхні заслуги. Але як би там не було, Бессарабія — край, який вбирає найкраще. Ось був Ізмаїл містом Османа довгий час, і прижилася культура — баклажани і часник використовувати в стравах. Ось прийшли в наші землі православні болгари в ХІХ столітті, і перець болгарський став іще популярнішим у нашій кухні. А як же молдовські кулінарні традиції, що так популярні у нас? А як же сорт перцю гогошари, такий м'ясистий і округлий? Загалом, приписати родовід і прописку фаршированого перцю у нас навряд чи вийде. Тому давайте краще приготуємо їх. Інгредієнти:
перці для фарширування — 10-12 шт.;
свинина нежирна — 800 г;
рис або булгур — 100 г;
цибуля ріпчаста — 3 шт.;
морква — 2 шт.;
корінь петрушки — 1 шт.;
часник — 1 голівка;
перець чилі за смаком
помідори — 800 г;
пучок зелені селери;
пучок петрушки або кропу, цукор — 1 ст. ложка, сіль, перець, олія.
Крок 1 Вибираємо перець і свинину. Ну, з перцем все просто — весь рік доступний м'ясистий імпортний, великий і дорогий. З ним все зрозуміло.
А ось від липня до листопада можна знайти місцеві сорти. Вони прекрасні — кожен по-своєму. Є білий перець сорту Білозерка, дуже ароматний і хороший для фарширування. Є м'ясистий сорт Гогошари, круглий такий і зручний. Але я завжди беру мікс. Ви знаєте, коли око тішиться, і ти вибираєш кілька червоних перців, кілька бордових гогошарів, два зелених салатних, жовті та жовтогарячі, і не забути потрібно Білозерку. Головне, приблизно одного розміру, тоді й начинки приблизно однаково влазить, і час приготування однаковий.
Як вибрати свинину?
Я прихильник суміші нежирної лопатки і добротної підчеревини. У неї особливий смак. Змішуємо — і вуаля! Яке м'ясо вибрати — залежить лише від вас. Але тут важливо, щоб м'ясо було досить жирним. Чи не прісним. Інакше хто радітиме сухій начинці?
Не любите свинину — беріть баранину, озадок особливо хороший або лопатка.
Якщо не фанати баранини, беріть яловичину. Але тоді раджу м'яса взяти поменше, а овочів побільше. І олії, олії!
Рис. Який вибрати?
Я віддаю перевагу сорту басматі або жасмину. Вони залишаються цілими й гарними, не перетворюються на клейстер і кашу.
Крок 2 Готуємо начинку. Це найголовніша частина. Від смаку начинки залежить все. Ну просто взагалі все. Тому тут уважно дотримуємося чітких інструкцій.
А) рис промиваємо і заливаємо окропом. Все, зробили. Вбік його на 10 хв, потім процідіть.
Б) м'ясо пропустити на м'ясорубці. Із середніми решітками. Це 6 мм.
В) приготуємо пасерування.
Для цього спочатку потрібно підготувати овочі:
⁃ цибулю нарізати дрібними кубиками 5 мм; ⁃ часник і чилі дрібно порубати 1-2 мм; ⁃ моркву і корінь петрушки натерти на тертці; ⁃ помідори натерти на тертці, але тільки м'якоть. Шкірка повинна залишитися в руці.
Ось тепер в пательню наливаємо олію, розігріваємо. Спочатку відправляємо готуватися цибулю, часник і перець чилі.
Моя порада — цибулю можна присолити, тоді вона буде смажитися швидше.
Коли цибуля стала прозорою, закидайте коренеплоди. І тут ще одна порада — ложка цукру і морква пустить сік і стане смажитися швидше. Через 7-10 хв додаємо натерті помідори. Даємо закипіти і прибираємо з вогню.
Г) змішуємо пасерування, рис, фарш. Добре перемішуємо і додаємо приблизно половину пучка рубаної селери і пучок рубаної петрушки. Стебла не викидайте, ними потім можна застелити казанок із фаршированими перцями. Тепер важливо добре посолити й поперчити.
Вічна проблема — начинка несолона. Тому треба трохи пересолити, тут я рекомендую використовувати 2% солі, тобто на кожен кілограм начинки — 1 столову ложку.
Порада - приготуйте пробну котлету. Посмажте її. Так, рис буде сирим, але смак вам скаже одразу все.
Якщо трохи солонувато — не проблема. Перець у себе вбере, вода на себе візьме. Коротше, час фарширувати перець.
Крок 3 Підготуємо перець. Зрізаємо плодоніжки, чистимо від насіннєвої коробочки і перегородок. Всередину кожного перцю закладаємо начинку. Накриваємо кришкою, як на відео.
Ставимо варитися стоячи. Заливаємо водою, щоб покрило 2/3 перцю. Воду присолюємо. Накриваємо кришкою, і варимо після закипання хвилин 20-25... Потім важливо вкутати рушником і дати годинку постояти. Ось зараз перці найсмачніші.
Крок 4 Як їсти? Гарячими. З солоною домашньою сметаною. І обов'язково з юшечкою, в якій варилися. У неї потрібно вмочати шкоринку м'якого білого хліба і радіти вересню в Одесі. Чи не в Одесі. Чи не вересню. Але точно радіти фаршированому перцю і тихенько себе хвалити за таку смакоту!
Якщо набридло їсти яєшню на сніданок чи бутерброди, а душа хоче чогось гарного та святкового — приготуйте мініпанкейки з ягодами. Вони точно сподобают...
Омлет із сосисками — ідеальний варіант швидкого та ситного сніданку. Яскравий і апетитний, цей омлет легко готується і підійде для тих, хто цінує смак...
Цей рецепт відмінно підійде для тих, хто любить сирні страви на сніданок. Вареники легко приготувати, і для цього потрібно мінімум інгредієнтів та час...
Все частіше страви японської кухні зустрічаються на нашому столі, адже вони відрізняються своїм насиченим смаком та неповторним ароматом. Чарівна атмо...
Цей сливовий пиріг поєднує в собі соковиту кислинку слив і ніжну текстуру крихкого тіста. Його смак доповнює запашна кориця, яка робить кожен шматочок...
Таку закуску, мабуть, знають усі. Раніше її готували її на усі свята. Такий салат завжди був популярним. Тому що продукти тут доступні і завжди виходи...