Макаруни – смачне мигдальне печиво із Франції – славляться складною процедурою приготування. Виявляється, існує простий рецепт, який дозволить насолоджуватися макарунами, приготованими в домашніх умовах. Макарун є своєрідним печивом-сендвічем, виконаним в різних кольорах. Це і робить новомодний десерт таким популярним. Крім чудового смаку, макаруни мають такий апетитний вигляд, що від них просто неможливо відмовитися. Інгредієнти:
Мелений мигдаль – 45 г
Цукор – 10 г
1 великий білок
Цукрова пудра – 75 г
Барвник – гелевий або порошковий
Крем:
Молоко – 50 мл
Вершки – 80 мл
Цукор – 120 г
2 жовтки
Ванільний цукор – 20 г
Напівсолоне вершкове масло – 170 г
Приготування:
Насамперед беремо яйце кімнатної температури і відокремлюємо білок від жовтка. Змішуємо мелений мигдаль і цукрову пудру, після чого 2 рази просіваємо через сито. Готуємо деко: застеляємо його пергаментним папером, беремо мішечок для тіста. Збиваємо білок до піни середньої густоти, засипаємо цукор. Збиваємо білок до стійкої піни і додаємо барвник. Тепер потрібно акуратно, в кілька етапів, додати мигдально-цукрову суміш. Акуратно перемішуємо – зверху вниз.
Викладаємо тісто в мішечок, і на деку починаємо викладати макаруни діаметром 2-3 см. Враховуємо, що відстань між кружечками має становити не менше 3-4 сантиметрів. Після цього залишаємо макаруни на 15-40 хвилин на столі для «провітрювання» – утворення «корочки» на верхівках печива. Готовність можна перевірити за допомогою пальця. Якщо тісто не липне, можна ставити деко в духовку, розігріту до температури 140 °C. Випікаються макаруни близько 10 хвилин. Треба постійно стежити за печивом, перевірити готовність можна за допомогою зубочистки: поверхня макарунів повинна бути твердою.
Витягуємо деко і ставимо його на холодну поверхню, перевертаємо макаруни догори ногами, щоб випарувалася зайва волога.
Тим часом, нам потрібно приготувати крем. Змішуємо молоко з ванільним цукром і доводимо до кипіння. Збиваємо жовтки з цукром (20 г) і 140 г вершкового масла. Додаємо одну ложку молока в отриману суміш і поступово переливаємо в ємність із молоком і ванільним цукром. Постійно помішуємо, поки маса не загусне. Отримуємо ванільну основу, якій треба дати охолонути.
Беремо 100 г цукру, що залишився, і розтоплюємо його до консистенції карамелі. В окремому посуді доводимо про кипіння вершки і додаємо їх до гарячої карамелі. Додаємо решту масла і готуємо до утворення кремоподібної маси на повільному вогні. Перед тим, як змішати отриманий крем із ванільною основою, його потрібно остудити.
Найскладніша частина рецепта завершена. Тепер потрібно промазати макаруни кремом і скріпити їх один із одним попарно. Як тільки печиво готове, залишаємо його в холодильнику приблизно на годину.
Тонкощі приготування • Білки краще відокремити від жовтків за кілька годин (або навіть за добу) до початку приготування. Таким чином, внаслідок зміни структури «зістарені» білки зможуть краще насититися киснем. • «Борошно» з меленого мигдалю та цукрової пудри треба дуже добре просіяти. • Не можна використовувати харчові барвники на водній основі, виключно – гелеві або порошкові. • Якщо одразу ж поставити макаруни в духовку, не залишивши їх на столі для утворення скоринки, вони не піднімуться. • Для надійності краще використовувати два шари пергаментного паперу. Не можна змащувати маслом пергамент або використовувати силіконові килимки. Щоб макаруни не прилипли, спробуйте збризнути деко водою, а потім покласти папір. • Краще за все одразу не діставати готові макаруни з духовки, давши їм трохи охолонути.
Він стане ідеальним рішенням, якщо ви хочете потішити себе або гостей чимось смачним без довгих приготувань. На відміну від кексу в чашці, який є порц...
Борщ з качкою і чорносливом — це вишуканий варіант традиційного українського борщу. Насичений смак качки, солодкість буряка, кислинка томатної пасти, ...
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...