Як варити кукурудзу, скільки варити кукурудзу, яку варити кукурудзу, щоб вона була соковитою, солодкою і по-справжньому смачною?Кукурудза - це одне з найулюбленіших і довгоочікуваних літніх ласощів. Золотисті варені качани, посипані сіллю, так і просяться в руки, особливо на природі, на морі і на свіжому повітрі. Кукурудза здатна чудово вгамовувати голод, адже крім прекрасних смакових якостей вона ще й справжня скарбниця корисних мікроелементів та вітамінів.Але, незважаючи на уявну простоту цього частування, багато господинь не знають, як варити кукурудзу в качанах і скільки варити кукурудзу, щоб вона зберегла всі свої смакові якості і поживну цінність. Давай розберемося в питанні.
Як варити кукурудзу: вибираємо сорт
Однакові за зовнішнім виглядом кукурудзяні качани після приготування можуть виявитися зовсім різними на смак. Насправді смакові якості кукурудзи залежать від її виду, сорту і ступеня зрілості.
Не заглиблюючись детально в різноманіття і нюанси сортів, всю кукурудзу можна розділити на два основних види: солодку харчову і звичайну кормову. І хоча варити можна і кормову кукурудзу (вона теж виходить непоганою і досить смачною), набагато більш солодкою і ніжною, звичайно ж, буде саме харчова. Та й вариться вона значно швидше.
Відрізнити харчову кукурудзу нескладно: вона має ніжний трохи кремовий відтінок, невеликі, соковиті, солодкі зернята і не дуже довгі качани.
Як варити кукурудзу: визначаємо вік
Перед тим як варити кукурудзу, потрібно правильно її вибирати. Купувати слід неочищену кукурудзу, тому що її натуральна "обгортка" не тільки підкаже тобі свіжість качана, але і вбереже його від передчасного висихання. Свіжозірвана і молода кукурудза має яскраво-зелені листочки і трохи вологі "вусики".
А ось зів'яле пожовкле листя свідчить про те, що кукурудза перезріла або зірвана давно і вже втратила свою соковитість. Така кукурудза буде довго варитися, а після приготування буде крахмалистою і несолодкою.
Крім того про вік качанів тобі підкажуть зернятка. При натисканні нігтем з них повинен виступити сік. Тверде і сухе насіння говорить про старість кукурудзи.
Як варити кукурудзу: покрокова інструкція
Початки кукурудзи очисти від листя і волокон, але не викидай кукурудзяні рильця - вони роблять кукурудзу більш соковитою й ароматною.
У широку і товстостінну каструлю на дно і з боків виклади спочатку кукурудзяні рильця і листя, а зверху на них - качани. Зверху на кукурудзу також поклади кілька листочків і волокон, наче укутуючи качани, щоб вони не стикалися з посудом.
Залий кукурудзу водою так, щоб качани були повністю вкриті. Стеж у процесі приготування, щоб кукурудза залишалася у воді, при необхідності додай іще воду. Солити воду не потрібно - так кукурудза буде більш соковитою.
Накрий кришкою, постав каструлю на вогонь, доведи до кипіння і зменш вогонь. Скільки варити кукурудзу? Готуй її на повільному вогні приблизно 40 хвилин. Залежно від сорту, свіжості і розміру качанів кукурудза може варитися від 20 хвилин до 3 годин. Орієнтуйся на стан зерняток, періодично пробуючи кукурудзу на готовність. Якщо зернятка м'які, соковиті і легко розжовуються, значить, кукурудза готова.
Вимкни вогонь і дай кукурудзі настоятися 2-3 хвилини. Подавай кукурудзу гарячою, виймаючи з каструлі, звільни від листя і волокон, дай стекти воді і виклади на велике блюдо зі шпажками. Перед вживанням кукурудзу натирають вершковим маслом і сіллю.
Решта вареної кукурудзи має остигати в каструлі. Якщо її дістати з води, вона обсохне і втратить апетитний вигляд. Залишати кукурудзу у воді можна на 3-4 години при температурі 60-70°С. Зберігати варену кукурудзу в холодильнику можна до двох днів.
Представляємо вам рецепт, який обов'язково варто додати до вашого кулінарного арсеналу, шикарного чізкейка з мандаринами без випічки. Цей десерт врази...
Цей домашній паштет — ідеальне поєднання ніжної курячої печінки, ароматних овочів та вершкового масла. Він готується швидко, має насичений смак і стан...
Сьогодні в меню куряче філе, тушковане з гарбузом у сметанному соусі. М'ясо курки виходить дуже ніжним та соковитим. Гарбуз у процесі приготування про...
Цей рецепт квасолі з грибами та перцем створений для справжніх поціновувачів гострої їжі. Основна пікантність страви походить від щедрої кількості хал...
Якщо набридло їсти яєшню на сніданок чи бутерброди, а душа хоче чогось гарного та святкового — приготуйте мініпанкейки з ягодами. Вони точно сподобают...
Омлет із сосисками — ідеальний варіант швидкого та ситного сніданку. Яскравий і апетитний, цей омлет легко готується і підійде для тих, хто цінує смак...