Приготуйте борщ за рецептом одеського ресторатора Савви Лібкіна. Він готує борщ на яловичині та додає домашнє пюре з помідорів. Інгредієнти:
Яловичина 1 кг
Буряк 600 г
Олія 300 г
Капуста білоголова 400 г
Картопля 300 г
Морква 2 шт.
Цибуля ріпчаста 2 шт.
Петрушка, корінці 50 г
Часник, зубчики 2 шт.
Томатне пюре 200 г
оцет 1 ч. л., сметана 300 г, петрушка 1 пучок.
Інгредієнти для пюре з помідорів:
Помідори 1500 г Селера, стебла 5 шт. Цибуля біла салатна 2 шт. Часник, зубчики 10 шт. Сіль морська 1 ч. л. Перець духмяний мелений 1 ч. л. Оливкова олія 250 мл Цукор 1 ст. л.
Приготування:
Стиглі, але не надто м’які червоні помідори-сливки бланшуємо, знімаємо шкірку. Розрізаємо на скибки, видаляємо залишки плодоніжки.
Моркву миємо, чистимо, натираємо на середню тертушку. Цибулю нарізаємо кільцями, стебла селери і часник — скибочками.
Викладаємо овочі в чавунний казанок, заливаємо оливковою олією та ставимо на середній вогонь. Додаємо сіль, цукор і трохи свіжого молотого перцю.
Варимо пюре під кришкою одну годину, час від часу помішуючи дерев’яною лопаткою.
Охолоджуємо і протираємо за допомоги терки. Готове пюре розкладаємо по банках або використовуємо для борщу.
М’ясо заливаємо холодною питною водою і варимо дві години практично без кипіння. М’ясо має варитися з борщем.
Буряк чистимо і шаткуємо соломкою. Терку не використовуємо.
Скроплюємо буряк оцтом і тушкуємо на середньому вогні в олії. На останньому етапі, додаємо до нього м’якоть червоних очищених помідорів без насіння або домашнє пюре з них. Тушкуємо ще хвилин 10 до густоти, висипаємо ложечку цукру.
Шаткуємо соломкою моркву, корінь петрушки, цибулю і пасеруємо все в олії 10 хвилин.
Шаткуємо соломкою моркву, корінь петрушки, цибулю і пасеруємо все в рослинній олії 10 хвилин.
Картоплю нарізаємо максимально великими кубиками. Капусту тонко шаткуємо. Буряки ріжемо на шматочки по 5-6 міліметрів.
У бульйон, не виймаючи м’яса, кладемо картоплю й варимо 15 хвилин. Потім одночасно додаємо всі інші тушковані й сирі овочі. Варимо без кипіння ще 10 хвилин. Борщ, не знімаючи кришки, залишаємо відпочивати на дві години.
Зубчик часнику подрібнюємо в крихту. Зелень петрушки нарізаємо і дуже дрібно рубаємо. У домашню сметану кладемо сіль, часник, петрушку і все добре перемішуємо.
М’ясо «розбираємо» руками на шматочки та накладаємо в тарілку. Додаємо два черпака борщу й кладемо зверху столову ложку сметани з зеленню.
Завдяки цьому пристрою тісто виходить однорідним, пухким і чудово підходить для випікання. Розповідаємо про особливості приготування тіста для піци хл...
Гуцульский грибний борщ готуємо без м'яса, але з квасолею. Решта інгредієнтів традиційна для борщів, нам потрібні картопля, буряк, цибуля, морква й то...
Він стане ідеальним рішенням, якщо ви хочете потішити себе або гостей чимось смачним без довгих приготувань. На відміну від кексу в чашці, який є порц...
Борщ з качкою і чорносливом — це вишуканий варіант традиційного українського борщу. Насичений смак качки, солодкість буряка, кислинка томатної пасти, ...
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...