Соус бешамель по праву є одним із найголовніших базових соусів французької кухні. Поряд зі знаменитими і популярними соусами велюте, еспаньол, голландським і томатним, соус бешамель використовується як основа для приготування численних соусів і страв європейської кухні. Інгредієнти:
200 мл 2,5%-го молока,
100 г борошна,
100 г вершкового масла,
спеції за смаком.
Соус бешамель складається з абсолютно простих компонентів: борошна, обсмаженого у вершковому маслі до золотистого кольору, і молока, а в деяких випадках - вершків. Поєднання цих продуктів дозволяє створити справді вишуканий смак і ніжну консистенцію, завдяки чому бешамель придбав всесвітню популярність і прихильність гурманів.
Соус бешамель чудово підходить до свинини, телятині, птиці, рибі, різних овочів, картоплі, цвітної капусті. Проте, використовуючи його в приготуванні цих страв, не забувай, що це соус - намагайся не переборщити з кількістю.
Щоб соус набув легкого пікантного аромату, в холодне молоко попередньо додаються різноманітні інгредієнти. Це можуть бути на твій вибір прянощі (перець, чебрець, орегано, розмарин, майоран, цедра), коріння й овочі (цибуля, часник, петрушка, перець) тощо. Потім молоко нагрівається (але не кип'ятиться), настоюється і проціджується.
Додавати в соус прянощі краще в марлевому мішечку, щоб їх легко можна було витягти, а овочі - попередньо порізані і обсмажені на сухій сковороді. Не варто додавати спеції в кипляче молоко, їхній аромат краще розкриється в рідини, яка поступово нагрівається.
Для ароматизації соусу бешамель не варто використовувати лимон, бо в кислому середовищі молоко може згорнутися.
Для приготування бешамель борошно і вершкове масло беруться в рівних пропорціях, а от кількістю молока регулюється консистенція бажаного соусу.
Під час обсмажування в маслі борошно має набути золотистого відтінку, але якщо його пересмажити, соус бешамель набуде неприємного присмаку. Молоко в борошняну суміш слід додавати поступово, інакше в соусі бешамель утворюються згустки і грудочки.
Для більшої однорідності соус після приготування краще процідити. У процесі заварювання бешамель слід вимішувати дерев'яною лопаткою, щоб випадково пригорілі частинки з дна посуду не зіпсували його смак і зовнішній вигляд.
Соус бешамель вважається готовим, коли на його поверхні з'являються характерні бульбашки.
Правильний соус бешамель має білий або світло-кремовий колір, однорідну структуру і консистенцію рідкої сметани, яка стікає з ложки рівномірної цівкою. Соус має подаватися до страв у гарячому вигляді.
Зберігається соус бешамель у холодильнику не більше 3 діб.
Спосіб приготування:
У холодне молоко додай улюблені спеції в марлевому мішечку, нагрій його, але не кип'яти, і потоми на повільному вогні 3-5 хвилин.
В цей же час поклади в сотейник вершкове масло, доведи до м'якого стану і поступово втирай у нього борошно. Постійно помішуючи, обсмажуй масляно-мучну суміш до золотистого кольору.
З молока витягни спеції і поступово, тонкою цівкою влий невелику частину молока в масляно-мучну суміш. Перемішай, щоб маса стала однорідною і знову тонкою цівкою, постійно помішуючи, влий залишки молока.
Постійно помішуючи, доведи соус до середньої густоти і зніми з вогню.
Далі соус бешамель використовуй для приготування м'ясних, рибних або овочевих страв або ж подавай на стіл гарячим до цих страв.
Манник — це той самий пиріг з дитинства, яким часто пригощала бабуся або готувала мама до чаю. Він не потребує екзотичних інгредієнтів і вдається наві...
Салат “Нарциси” створює весняний настрій своїм виглядом. Цікавий декор робить його святковим та надзвичайно привабливим. Для приготування салату можна...
Історія легендарного американського десерту, що зігріває душу.Фраза "as American as apple pie" давно вже стала синонімом чогось по-справжньому традиці...