Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах | Страви та рецепти
Головна / Соуси / Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах
Як приготувати яблучний оцет в домашніх умовах
0
Мало хто із сучасних міських жителів хоч раз замислювався над питанням, як приготувати яблучний оцет. Завжди вистачає прозорої субстанції, яка, по суті, є звичайним хімічним оцтом з яблучним ароматизатором. Його можна так само додавати в салати, в маринад, вибілювати ним плями і знищувати неприємні запахи. Однак існують цілі, для яких покупний магазинний оцет попросту не підходить.
Різниця в якості
Існує помилкова думка, що весь оцет має однакові хімічні формули, і тому різниці між натуральним і синтетичним продуктом немає. Це не так. Хімічні формули яблучного оцту і його заводського двійника різні, хоч і включають у себе кислотну основу.
Формула виробничого оцту включає в себе метали, які при попаданні в людський організм утворюють нерозчинні солі. Як правило, при довгому і ненормованому вживанні такого оцту у людини може виникнути камінь в нирковій протоці, і його видалення буде куди більш тривалим і болючим, ніж приготування домашнього оцту.
Справжній яблучний оцет цілком можна пити чарками - він набагато корисніший за алкоголь. По-перше, він має куди більш м'яку концентрацію (4,5% замість 9%) і не може обпалити слизові, а по-друге, всі його компоненти повністю корисні для людського організму.
Рецепт здоров'я
Перед тим як приготувати яблучний оцет, необхідно запастися надзвичайним терпінням. Процес триватиме щонайменше місяць - і перший час запах граючого яблучного соку може здаватися неприємним.
Для приготування оцту потрібна велика кількість перезрілих яблук (падалиці, дички) і меду. Для початку, необхідно розчавити або перетерти в однорідну кашку всі яблука, після чого залити їх остиглим окропом (70 градусів за Цельсієм). Якщо яблука солодкі, то на 800 грамів яблук потрібно додати 50 грамів меду, якщо кислі - то вдвічі більше.
Яблучну масу потрібно поставити в тепле, але не схильне потраплянню сонячних променів, місце і часто її помішувати, щоб отримана закваска не підсихала і не покривалася пліснявою кіркою. У такому режимі оцту доведеться прожити щонайменше три тижні.
Після цього розчин проціджують і розливають по пляшках (бажано - з якомога меншою кількістю осаду). Отриманий яблучний оцет чудово підійде для людей, що страждають виразкою шлунка, бажаючих схуднути і пацієнтів із хворобами нирок.
Салат “Нарциси” створює весняний настрій своїм виглядом. Цікавий декор робить його святковим та надзвичайно привабливим. Для приготування салату можна...
Історія легендарного американського десерту, що зігріває душу.Фраза "as American as apple pie" давно вже стала синонімом чогось по-справжньому традиці...
Рецепт стане в пригоді всім, хто не хоче витрачати багато часу на тісто, а замість тривалого перебування на кухні бажає швидко і просто приготувати яб...
Пропонуємо рецепт гнізд із фаршу з ананасами та сиром, який дивує своїм оригінальним смаком. Таку страву легко можна подати на святковий стіл і всі го...