Корисні властивості кавуна та дині | Страви та рецепти
Головна / Статті / Корисні властивості кавуна та дині
Корисні властивості кавуна та дині
0
Літо - вітамінна пора. А починаючи з липня і практично до середини осені на наших столах з'являються королі сезону - кавун і диня. І це не просто ласощі, але ще і дуже цінні лікарські рослини, які надають цілющий вплив на наш організм.
Корисні властивості кавуна і дині - чим корисний кавун
Завдяки великому вмісту вітаміну В9 (фолієвій кислоті), кавун бере активну участь у процесі кровотворення і сприяє зміцненню імунітету, особливо для вагітних.
Кавун має чудовій сечогінний ефект і сприяє виведенню піску з нирок. Адже нам буває так складно зупинитися на одній скибці цього смачного продукту! У результаті ми з'їдаємо багато соковитої кавунової м'якоті, і організм очищається.
Крім піску кавун звільняє наш організм від застояної жовчі, завдяки чому помітно поліпшується колір обличчя.
Клітковина, що міститься в кавуні, допомагає виводити з нашого організму надлишки холестерину, який провокує ранній атеросклероз.
Кавун - просто незамінна страва для бажаючих сісти на дієту з метою схуднення.
Настоєм із кавунових кірок лікують запалення товстого кишечника (коліти)
Корисні властивості кавуна і дині - у чому цінність дині
Завдяки великому вмісту в дині вітамінів, зокрема, Е, С, В2, В6 і фолієвої кислоти, вона омолоджує, покращує стан шкіри, волосся і нігтів, запобігає розвитку ракових захворювань і зміцнює імунітет і судини.
Подібно кавуну, хоч і дещо слабше, диня має сечогінну і жовчогінну дію на наш організм.
Вживання дині всередину у вигляді апетитних шматочків, а також назовні у вигляді масок, покращує колір обличчя, видаляє пігментні плями і вугровий висип.
Пектини, що містяться в дині, добре чистять кишечник, виводячи з організму шлаки. Диня добре допомагає при запорах.
Диня помітно покращує настрій, завдяки речовинам, які виробляють гормон щастя (серотин).
Корисні властивості кавуна і дині - правильно вибирайте і вживайте
Ознаками стиглих плодів, звичайно ж, є глухий звук при поплескуванні долонею по бочку. А у стиглої дині ще має бути м'яка скоринка при натисканні.
Не купуйте плоди з ушкодженою скоринкою - вони швидко псуватимуться.
Зберігайте кавун і диню в холодильнику.
Ні в якому разі не їжте кавун, якщо його м'якоть має кислуватий запах, а тим більше смак.
Пам'ятайте про запах: кавун, а тим більше диня, повинні мати свій характерний чудовий аромат.
Кавун не варто вживати людям, які страждають на ниркову та серцеву недостатність, цукровий діабет і виразку шлунка. Диню не рекомендується їсти людям із діабетом, виразковою хворобою, з надмірною масою тіла, а також годуючим матерям.
Диню слід вживати як окрему самостійну страву, а не в комплексі з іншими продуктами. Також не змішуйте диню з водою і алкоголем.
Представляємо вам рецепт, який обов'язково варто додати до вашого кулінарного арсеналу, шикарного чізкейка з мандаринами без випічки. Цей десерт врази...
Цей домашній паштет — ідеальне поєднання ніжної курячої печінки, ароматних овочів та вершкового масла. Він готується швидко, має насичений смак і стан...
Сьогодні в меню куряче філе, тушковане з гарбузом у сметанному соусі. М'ясо курки виходить дуже ніжним та соковитим. Гарбуз у процесі приготування про...
Цей рецепт квасолі з грибами та перцем створений для справжніх поціновувачів гострої їжі. Основна пікантність страви походить від щедрої кількості хал...
Якщо набридло їсти яєшню на сніданок чи бутерброди, а душа хоче чогось гарного та святкового — приготуйте мініпанкейки з ягодами. Вони точно сподобают...
Омлет із сосисками — ідеальний варіант швидкого та ситного сніданку. Яскравий і апетитний, цей омлет легко готується і підійде для тих, хто цінує смак...