Рецепт квашеної капусти вкрай простий — нарізати капусту і додати трохи солі. Гарненько перемішати, пом'яти руками і через кілька днів за кімнатної температури капуста готова. Але от скільки нюансів, скільки секретів у цьому продукті! У багатьох є свої рецепти, особливі поєднання, правильні сорти капусти і рекомендований розмір діжок або відер, щоб у них квасити. Що ж відбувається з капустою? Як вона стає з простого городнього овоча незамінною зимовою закускою і символом святкового столу? А вся справа в молочнокислому бродінні. Саме воно, плюс сіль, змінюють текстуру, формують смак і нейтралізують сторонню шкідливу для нас мікрофлору, бактерії та інші цвілі. Але в хімію процесів ми заглиблюватися не будемо, а ось у різноманітність рецептів — із задоволенням. Інгредієнти:
1 кг капусти
150 г моркви
1 ст. ложка солі.
Але спробуйте і такі варіанти:
⁃ замінити моркву журавлиною або будь-якою кислою ягодою; ⁃ додати до моркви солодкий болгарський перець; ⁃ додати кисле яблуко (Антонівку або Ренет Симиренка) або айву; ⁃ додати кімчі або іншу вашу улюблену азійську спецію.
А які нюанси з тарою, в якій заквашуєте капусту! Скляні банки, дерев'яні діжки, емальовані відра, пластикові бокси...
Ну а щодо сортів капусти все більш одноманітно — щільна важка зимова капуста буде кращою. Наприклад, сорт Кам'яна голова.
А коли капуста готова, заправити її домашньою, ароматною рослинною олією, додати туди трохи зеленої і трохи червоної солодкої цибулі. Це ж просто пісня!
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...