Агрус - заготовки на зиму, найкращий спосіб зберегти вітаміни
0
Влітку на дачних ділянках росте величезна безліч найрізноманітніших фруктів і ягід, і всі вони дуже корисні для організму, охочого насититися вітамінами і мінералами перед черговою холодною порою року. Однак воістину королем дачної ділянки можна вважати агрус - заготовки на зиму з нього здатні позбавити всю сім'ю навіть від гидкого міжсезонного нежитю. Інгредієнти:
Агрус - 1 кілограм,
Цукор (пісок) – 1,4 кілограма,
Вода - 1 стакан.
Варення з агрусу, корисно при хворобах шлунково-кишкового тракту, нирок і серця, запальних процесах і застуді. Більш того, в холодні сезони року це прекрасний засіб для підняття імунітету і поповнення запасів вітамінів А і В, аскорбінової кислоти і біотину.
Процес приготування варення з агрусу значно відрізняється від методики варіння інших ягід. Агрус відомий величезним вмістом аскорбінової кислоти (вітаміну C), через що співвідношення ягід і цукру береться нерівномірне. Крім того, агрус необхідно максимально ретельно перебирати: за ступенем схильності до різних несприятливих мікроорганізмам він випереджає навіть виноград.
Для приготування смачного домашнього варення на зиму тобі доведеться попрацювати. Збір агрусу - справа важка, бо його кущі вельми колючі, а найсмачніші ягоди ростуть в хитросплетінні гілок з гострими шипами. Якщо ж ти купила агрус - його обов'язково потрібно як слід вимити, очистити від плодоніжок і чашолистків. Чим краще промиєш ягоди - тим менша вірогідність псування варення.
Спосіб приготування:
Підготуй банки. Їх обов'язково потрібно вимити з содою, обдати окропом і протримати на паровій бані. Кришки для закочування необхідно прокип'ятити для стерилізації.
Зроби сироп. Він повинен бути досить густим. Розігрівати суміш зазначеної кількості води і цукру до кипіння на слабкому вогні - на сильному суміш може карамелізуватися і стати непридатною.
У киплячий сироп додай агрус. Попередньо проколи кожну ягоду, бо товста оболонка агрусу без проколу не дозволить змішатися сиропу і ягідному соку в потрібному обсязі. Щоб ягоди рівномірно проникли в густий сироп, потруси каструлю - і вони потонуть.
Після того, як вміст каструлі знову закипить - зніми її з вогню і остуди, вийнявши ягоди. Сироп знову ставлять на вогонь, доводять до кипіння і додають ягоди. Процедуру повтори як мінімум тричі: чим більше циклів, тим смачніше вийде варення. По завершенню розлий варення по банках, закатай, остуди і помісти в прохолодне темне місце.
При такому приготуванні сік агрусу практично в повному об'ємі зберігає всі корисні речовини, включно з вітаміном C. Таке варення трапляється вкрай рідко, тому ти зможеш вразити своїх домашніх і гостей, на свято або спільне чаювання діставши заповітну баночку з льоху або з антресолі.
На столі у Святвечір обов’язково має бути рибна страва і старовинна юшка із солоним оселедцем вас не розчарує! Кулінар і телеведучий Костянтин Грубич ...
Хтось каже, що це закуска, хтось називає холодним супом. Для цієї страви нам знадобляться вже відварені бурячки та вода, у якій вони варилися. Якщо ви...
Якщо ви складаєте меню з 12 страв на Святвечір, то не забудьте про мачанку! Це смачна підлива із сушених білих грибів, яку називають перлиною карпатсь...
Найсмачніші коржі, які так просто приготувати! Не потрібна ні духовка, ні дріжджі. Тісто дуже швидко готується за лічені хвилини. Начинка безпрограшна...