Якщо врожай яблук на дачі занадто великий, а дозволити їм пропасти - шкода, то компот із яблук на зиму є найкращим вирішенням проблеми. Інгредієнти:
Яблука - взяти стільки, щоб їх вистачило заповнити банки на 2/3,
Цукор - 2 склянки на трилітрову банку,
Лимонна кислота - 1 маленька щіпка.
Спосіб приготування
Спочатку займися підготовкою яблук. Вимий весь свій урожай, розріж його на дольки і вийми серцевини з кісточками. Якщо виявиш на часточках сліди гниття, попрілості або сліди від падіння - зрізуй, бо будь-які мікроорганізми здатні перетворити компот на брагу. Враховуючи те, що в компоті не буде міститися жодних консервантів, здатних запобігти бродінню, цей момент украй важливий. Після того, як переконаєшся в придатності всієї приготованої сировини - проколи кожну часточку зубочисткою, щоб яблука краще давали сік, і засип їх у банки. Чим більше буде яблук - тим смачніше вийде компот, однак варто знати міру - інакше компоту може вийти зовсім мало.
Залий яблука в банках окропом і витримай їх протягом двадцяти хвилин. Яблука за цей час дадуть сік. Після цього злий воду в каструлю, додай цукор і доведи до кипіння. Як тільки компот закипить - досип туди лимонну кислоту і поверни рідину в банки, відразу ж закатавши їх стерилізованими кришками.
Процес досить простий, хоч і вимагає багато часу і чималої участі господині. Однак ретельно приготований компот стає справжньою розрадою в холодні зимові вечори завдяки чималій частці збережених вітамінів, відмінному смаку й аромату.
Для поліпшення кольору і смаку в компот із яблук на зиму можна додати певну кількість ягід чорноплідної горобини або чорної смородини. Смак яблук чудово гармонує з цими ягодами, завдяки чому компот виходить ще більш досконалим. Крім того, така добавка робить колір компоту благороднішим.
Звичайно, для приготування такого компоту банки потрібно ретельно простерилізувати на пару або вимити з содою - інакше існує шанс, що компот не доживе до зими і перекисне в брагу. Звичайно, яблучне вино теж має свою цінність, однак процедура його приготування дещо відрізняється, тому таке незаплановане вино не відрізнятиметься особливою якістю, і його, швидше за все, милосерднішим буде вилити. Завжди пам'ятай про це і не переводь продукти марно - чим краще ти обробиш банки і кришки, тим більше шансів на те, що велика кількість банок доживе до зими.
Він стане ідеальним рішенням, якщо ви хочете потішити себе або гостей чимось смачним без довгих приготувань. На відміну від кексу в чашці, який є порц...
Борщ з качкою і чорносливом — це вишуканий варіант традиційного українського борщу. Насичений смак качки, солодкість буряка, кислинка томатної пасти, ...
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...