Великий піст - велике випробування для організму. Тих, хто його пройшов, попереду чекає ще одне - вихід з посту.
Звичайно ж, у Великдень хочеться з'їсти все і побільше: ковбаси, м'ясо, яйця, паски. Але якщо піддатися цим спокусам, можна заробити проблеми зі шлунково-кишковим трактом. Дієтологи попереджають: чим довше триває утримання від їжі тваринного походження, тим довше має бути період повернення до звичного режиму харчування. Сьогодні поговоримо про те, як правильно і без шкоди для здоров'я вийти з посту.
Дайте організму час на реабілітацію
Організм людини - тонкий і точний механізм, який може пристосуватися практично до будь-яких змін. У тому числі і до зміни раціону харчування. У складі рослинної їжі в організм також продовжують надходити і білки і жири. Але з таких джерел вони значно легше і швидше перетравлюється травною системою. Введення продуктів тваринного походження вимагає деякої обережності. І не тому, що надходять якісь нові речовини, а тому, що ті ж білки і жири тваринного походження в період виходу із посту можуть надійти відразу у великій кількості. А травна система, яка звикла за цей час до більш делікатної роботи, починає відчувати досить велике навантаження. Тому перші один-два тижні сприймайте як реабілітаційний період організму, харчуйтеся за щадною схемою.
М'ясу - ні
Принаймні, перший час після посту утримайтеся від вживання жирного м'яса. Шашлики, ковбаси та інші жирні м'ясні смаколики перший тиждень мають бути в дуже маленькій кількості. Починайте вводити білок поступово - спочатку у вигляді нежирних курячих бульйонів, невеликої кількості птиці та яєць. Корисною буде і червона риба північних морів (наприклад, норвезька сьомга), багата Омега-3 жирними кислотами і вітаміном D. До того ж білок, що міститься в рибі, значно легше засвоюється, ніж м'ясний.
Віддавайте перевагу нежирним стравам
Смажена картопля з м'ясом, безумовно, смачна страва. Але ваш шлунок може не впоратися з таким «подарунком». Перші тижні після посту намагайтеся готувати їжу з мінімальним вмістом жиру. Адже крім олії в раціоні з'явиться жир і тваринного походження. А це може виявитися великим випробуванням для підшлункової залози.
Не зловживайте алкоголем
Ця порада актуальна завжди, але після тривалого посту - особливо. Дотримуйтесь міри, інакше ризикуєте сп'яніти, адже ваша печінка за час посту зменшила вироблення ферменту, що розщеплює алкоголь. Одного келиха сухого вина на Великдень більш ніж достатньо. І то виключно в супроводі їжі.
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...