Як обрати найкориснішу рослинну олію? | Страви та рецепти
Головна / Статті / Як обрати найкориснішу рослинну олію?
Як обрати найкориснішу рослинну олію?
0
Кожна господиня майже щодня використовує рослинну олію для приготування своїх кулінарних шедеврів. Саме тому дуже важливо знати, яку краще обрати олію, щоб вона не нашкодила здоров'ю вашої родина та робила домашні страви ще смачнішими.
Зараз у магазинах на поличках можна знайти безліч баночок рослинної олії і кожна з них привертає нашу увагу. Красиві етикетки та назви мало що можуть розповісти про саму олію, тому виробники приваблюють покупців словами «Без ГМО», «Збагачена вітамінами», «Без штучних барвників», «Без консервантів». Але чи справді такі гасла відповідають дійсності та що з цього краще обрати?
Рафінована рослинна олія Рафінована олія – це продукт після спеціальної фізико-хімічної обробки, яка освітлює олію та продовжує термін її зберігання. Такий продукт майже не містить корисних речовин, тому його поживна цінність дуже невелика.
Найкориснішою буде рослинна олія, на який вказано «нерафінована» та «першого холодного віджиму». Це говорить про те, що олію лише віджали та профільтрували, тож всі корисні речовини збереглися.
Масло що не містить консервантів та барвників Цей напис дуже пригортає увагу покупців, та навіть якщо його нема – олія все одно не містить консервантів та барвників. Та це не через відповідальність виробника, насправді, в рослинну олію важко додати якісь речовини через те що вони не розчиняються у ньому.
Натуральна рослинна олія Слова на етикетці «натуральна», «отримана екологічним способом», «підвищеної екологічної чистоти» насправді не про що не говорять. Кожен виробник може написати це на своєму продукті, тому що це дозволено законом. Треба звернути угаву на ту олію, де зазначено «технічний регламент на оліє жирову продукцію», це свідчить про процедуру сертифікації, яку пройшов продукт, та відповідність стандартам безпеки і якості.
Олія без ГМО Генно-модифіковані компоненти можуть потрапити до рослинної олії з вихідної сировини – сої, кукурудзи, ріпаку. Саме тому олію тестують на наявність ГМО, але, нажаль, визначити їх наявність в рафінованій олії неможливо. Справа в тому, що такий аналіз робиться по ДНК, а в рафінованій олії виділити ДНК неможливо. Натомість в нерафінованій олії ДНК збережена, але перевірку роблять лише на декілька ДНК ділянок, тож виробник може модифікувати ту ділянку, що не входить в офіційний список перевірки.
Олія, що не містить холестерин Це мабуть найпопулярніша нісенітниця. Справа в тому, що будь-який рослинний продукт не містить холестерин за визначенням. Тож згадування про це на упаковці це лише рекламний трюк, який не має необхідності.
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...