Як підібрати гарнір до м’ясних став? | Страви та рецепти
Головна / Статті / Як підібрати гарнір до м’ясних став?
Як підібрати гарнір до м’ясних став?
0
Гарнір - це краса і гармонія вашоъ страви. Як її створити? Розповідаємо по порядку.
Що таке гарнір? Слово garnir прийшло до нас з французької мови, де воно означає «прикрашати», «наповнювати», «підсилювати». Щоб порадувати гурманів, кухарі при сервіровці страв активно використовують колір і форму продуктів - пам'ятаєте, з яким задоволенням Карлсон будував вежі з пюре на своїй тарілці? Але зовнішня ефектність - ще не привід забувати про сам гарнір.
Що з чим «дружить»? Дієтологи і кухарі змовилися вважати, що ідеальне доповнення до м'яса - суміш салатного листя з невеликою кількістю овочів під оливковою олією. Їхній свіжий колір радує око, склад допомагає хорошому засвоєнню білкових волокон, а низька калорійність не навіває похмурих думок про дзеркала і тренажери. Загалом, зелень як завжди на висоті. Але що, якщо вам хочеться чогось більш «істотного»? Звіряйтеся за списком!
Баранина Має власний характерний смак, якому гарнір повинен відповідати. Гречка тут просто загубиться. У картоплю краще додати більше цибулі або часнику. А рис підкріпити морквою з зирой і барбарисом. Загалом, придивіться до кавказької класиці - з бараниною традиційно подають овочі, наприклад, баклажани, помідори або болгарський перець, які можна підсмажити або зробити соте з цибулькою і часничком.
Корисно знати: Соковита цибуля, залита окропом, гранатовим або лимонним соком корисна для нейтралізації і розщеплення жиру. Так як баранячий жир застигає вже при 38-40 ° C, важливо, щоб гарнір і напої були гарячими - не дайте жиру застигнути в животі!
Свинина Стриманий смак цього м'яса нам добре знайомий - вміло приготовлена свинина чимось схожа на курятину, ось чому з нею добре поєднуються кисло-солодкі гарніри. У Китаї, наприклад, до свинини подають фруктово-овочевий чатні з додаванням манго або ананаса, а німці та чехи люблять рульку з кислою капустою. Взагалі гарнір може бути простим і звичним, як сама свинина. Гарні тушковані овочі, картопля у всіх видах, рис або гречка з морквою та цибулею.
Корисно знати: Збираєтеся приготувати пюре? Додайте родзинку - просто змішайте картопляну масу з яким-небудь наповнювачем, начебто соусу песто, подрібненої цибулі, часнику, васабі, смажених грибочків або сиру з цвіллю. Пальчики оближеш!
Яловичина Яловичина - м'ясо вишукане, що вимагає до себе особливого ставлення і делікатного гарніру. Пряні аромати і кислі присмаки тут недоречні. У пюре, наприклад, краще не додавати яскраві продукти - залиште вершки, жовток і, якщо дуже хочеться, блакитний сир. Картопля в зв'язці з яловичиною може бути і смаженою, також непогано гармоніюють з нею білі гриби і шампіньйони. І звичайно, овочі, як же без них? Підійдуть стручкова квасоля, кукурудза, кабачки, брюссельська капуста.
Корисно знати: Безвідмовний варіант гарніру до яловичини - спаржа або шпинат, який можна попередньо обсмажити і томити в вершках до отримання кремової маси.
Курка Для цього ніжного м'яса не так вже складно підібрати хороший гарнір. Забудьте на хвилину про картопляне пюре, приготуйте щось більш оригінальне. Наприклад, квасолю або горошок - бобові відмінно поєднуються з куркою, особливо якщо їх подрібнити у блендері і додати часник з оливковою олією. Напевно вам буде цікаво також спробувати курку з болгарським перцем і помідорами, запеченими на грилі.
Корисно знати: Якщо ви збираєтеся подати куряче м'ясо з рисом, його теж важливо приготувати правильно. Для цього можна додати суміш заморожених овочів з супермаркету, оливкову олію, сіль і варити на помірному вогні. Не забувайте про овочі - це завжди гарна ідея для гарніру!
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...