Найшвидший спосіб приготувати рибу — це посмажити. Вважається, що зробити це погано просто неможливо. Однак є кілька порад, за допомогою яких можна досягти максимального ефекту.
Головні етапи правильної обробки риби:
- Ретельно очистити рибу від луски; - Акуратно видалити всі нутрощі. Головне — не пошкодити жовчний міхур; - Видалити всю кров навколо хребта, оскільки в процесі смаження вона дасть гіркий смак; - Якщо рибу планується смажити з головою, потрібно видалити зябра. - Видаливши все перераховане вище, обов'язково промийте рибу під проточною водою.
Секрети смаження
Розмір риби впливає на те, як добре вона просмажиться. Якщо це дрібні рибини довжиною 15-20 см, їх треба смажити цілком. Не розрізається на шматки і морська невелика риба на кшталт морського окуня, лосося, дорадо, морський окунь. Те саме — з річковою рибою: карасем, підлящиком, окунем, плотвою.
Щоб риба швидше просмажилася, на тушці зробіть поперечні або поздовжні розрізи. Великі екземпляри варто порізати на порційні шматки — стейки, для зручності можна розрізати їх навпіл. Стейк має бути шириною 2-3 см.
За 10-15 хвилин до смаження рибу варто посолити, поперчити і збризнути лимоном (за можливості). Завдяки цьому сіль краще вбереться, і риба не буде прісною. Лимон розм'якшить м'якоть і прибере запах, властивий річковій рибі.
Щоб риба вийшла із золотистою скоринкою, необхідне борошно. Саме тому найчастіше перед смаженням рибу рекомендують обваляти в борошні. Можна використовувати або борошно звичайне, вищого ґатунку або кукурудзяне. Щоб зручніше було обвалювати рибу в борошні, можна скористатися поліетиленовим пакетом із борошном, куди поміщаються шматочки риби. Перед тим, як відправити рибу на сковорідку, залишки борошна потрібно струсити.
Олію для смаження варто вибирати з урахуванням того, щоб вона не "вкрала" смак основної страви. Найкраще підійде рафінована соняшникова або оливкова.
Перш ніж викладати рибу, сковороду потрібно добре розігріти. У такому випадку вона "запечатається", добре просмажиться і буде всередині соковитою. Для приготування краще використовувати сковороду з антипригарним покриттям. У такому разі можна смажити і без використання олії. Перевертати краще тоді, коли на рибі утворюється скоринка. Щоб риба вийшла золотистою, потрібно перевернути її кілька разів.
Готувати запіканку з курячим філе і рисом зручно. Поки відварюється рис, можна зайнятися філе. Обсмажимо його в маслі, додамо бульйон або воду, а тако...
Такий десерт можна приготувати в контейнері та взяти із собою — варене згущене молоко довго не псується, і ароматний чай з пудингом точно покращить ва...
Форшмак є частиною традиційної єврейської кухні. Страву готують із риби, яйця, цибулини і приправляють спеціями. Найчастіше його подають як закуску аб...