Різдвяний калач — справжній рецепт від гуцульської господині
0
Калач — це обрядовий хліб, який ставлять на різдвяний стіл. Назва походить від слова «коло». Ця традиція вважається дуже давньою. Інгредієнти:
Яйця курячі 3 шт.
Яйце куряче, жовток 3 шт.
Цукор 2 скл.
Масло вершкове 73% 50 г
Сметана 15% 50 г
Дріжджі сухі 15 г
Олія 30 г
Сироватка 400 мл
Сіль 1/2 ч. л.
Борошно пшеничне 1 кг.
Яйця добре збиваємо з цукром за допомогою міксера.
Додаємо сметану (або вершки) кімнатної температури, розтоплене й трохи охолоджене вершкове масло, сіль і трішки олії. Добре розмішуємо. Вливаємо ледь теплу сироватку й перемішуємо. Всипаємо сухі дріжджі, перемішуємо.
Додаємо в опару частину борошна, щоб вийшло тісто як на оладки. Пам’ятайте, що борошно має бути добре просіяним.
Добре розмішуємо, щоб не було грудочок, накриваємо рушником чи плівкою і залишаємо опару на 3 години в теплому місці.
Коли опара вибродить, починаємо підсипати борошно й замішувати тісто. Воно має бути пухким і не забитим, але не прилипати до рук. Вимішуйте вручну 15 хвилин, у тістомісі — до 10 хвилин. Можна підлити трохи олії, щоб тісто не так липнуло до рук.
Миску змащуємо олією. Тісто згортаємо в кулю, кладемо в миску, накриваємо рушником чи плівкою. Ставимо в тепле місце, доки тісто не збільшиться удвічі.
Готове тісто обминаємо й викладаємо на присипаний борошном стіл і розрізаємо на три рівні частини.
Пані Галина ділить тісто на 4 частини. З трьох частин вона плете косичку. З четвертої частини господиня формує «бублик» і підкладає його у форму під косичку, щоб колач був вищим. Проте це не обов’язково.
Формуємо три «ковбаски».
З цих «ковбасок» заплітаємо косичку.
Косичку згортаємо в коло та викладаємо у змащену олією круглу форму для випікання. Ви можете скористатися також формою для кексу.
Накриваємо рушником і залишаємо в теплому місці на 1 годину, аби тісто підросло.
Змащуємо колач збитим яйцем, ставимо в нагріту до 180 ℃ духовку та випікаємо близько 60 хвилин.
Готовий колач можна змастити цукровим сиропом — так він блищатиме та буде ще солодшим і смачнішим.
Щоб зварити цукровий сироп, змішайте воду з цукром у пропорції 1:1 та доведіть до кипіння.
На столі у Святвечір обов’язково має бути рибна страва і старовинна юшка із солоним оселедцем вас не розчарує! Кулінар і телеведучий Костянтин Грубич ...
Хтось каже, що це закуска, хтось називає холодним супом. Для цієї страви нам знадобляться вже відварені бурячки та вода, у якій вони варилися. Якщо ви...
Якщо ви складаєте меню з 12 страв на Святвечір, то не забудьте про мачанку! Це смачна підлива із сушених білих грибів, яку називають перлиною карпатсь...
Найсмачніші коржі, які так просто приготувати! Не потрібна ні духовка, ні дріжджі. Тісто дуже швидко готується за лічені хвилини. Начинка безпрограшна...