Цитата:
Щоб фарба лягала рівніше, перед тим як варити яйця протри їх спиртом.
Щоб яйця під час варіння не лопнули, додай у воду кілька столових ложок солі.
А щоб яйця легко чистилися, після того як зваряться, занур їх на дві хвилини в холодну воду.
Якщо вдома є діти, уникай хімічних барвників, вибирай тільки натуральні – буряковий сік, лушпиння цибулі тощо. Адже барвники можуть проникнути всередину яйця й потрапити в організм дитини.
Якщо хочеш, щоб після фарбування великодні яйця блищали, натри їх олією.
Фарбувати яйця за допомогою цибулиння - це найвідоміший і найпростіший спосіб. Готуємо "фарбу" так: провари з півгодини досить велику кількість лушпиння, відстав і дай відвару настоятися. Потім поклади туди сирі яйця й відвари до готовності. Хочеш колір темніший, значить, лушпиння більше, світліший – бери лушпиння менше.
Якщо проварити сирі яйця зі шпинатом або кропивою, вони вийдуть зеленого кольору, в залежності від концентрації трави. Хоча, кажуть, усе залежить від випадку, може вийти і не дуже гарний колір.
Жовті яйця вийдуть, якщо проварити їх у куркумі. Фіолетові яйця вийдуть, якщо фарбувати їх у фіалках. Треба взяти квіти фіалки, залити їх гарячою водою, дати розчину настоятися й замочити в ньому яйця на ніч. Якщо додати у воду трохи лимонного соку, вийде лавандовий колір.
Яйця в цятку легко зробити так: обваляй мокре яйце в рисі, гречці або інший крупі. Щільно загорни його в марлю, зав'яжи міцно, звари в будь-якому барвнику. Отримаєш симпатичне і незвичайне яйце.
Щоб на яйцях вийшов абстрактний малюнок, оберни їх у лушпиння цибулі й загорни в марлю, провари в лушпинні або будь-якому барвнику. Вийде яйце в розводах.
Візьми листочки петрушки й кропу, загорни в них яйце, поклади яйце в панчоху і провари в цибулинні. Вийде яйце з красивим малюнком.