У час, коли навколо нас оточує безліч інформації, відбуваються страшні події, катастрофи та нещастя, а у світі панує раціоналізм та прагматизм, не вистачає справжнього доброго дива, яке може принести радість та душевний спокій. Саме тому треба не забувати, що насправді, це диво відбувається кожного дня всередині нас, його подає нам Бог. Наше покаяння та жадання внутрішніх змін власного життя веде нас до узгодження з Богом. Навіть ті люди, які звикли жити по плоті, можуть спрямуватися до духовного. Якщо вони не знали молитов та не знаходили насолоду у церкві, слухаючи церковні співи, вони можуть осягнути радість доброчинності та знайти розраду покаяння в гріхах. Усім своїм ладом до всього цього нас спонукає Великій піст.
Перед початком посту обов’язково треба узгодити міру своєї посади з духівником, адже можливо, що через певний стан здоров'я треба буде щось змінити. Більшість християн найсуворіше дотримуються посту в перший тиждень, адже добрий початок – це половина справи. Під час Великого посту передбачається виключення зі звичного раціону м'яса, молочних страв, риби та яєць. Тому добра православна господиня має турбуватися, як зробити пісні страви різноманітними.
Насправді існує дуже багато цікавих та смачних пісних страв, які допоможуть урізноманітнити піст. Наприклад, однією з популярних пісних закусок є картопляний рулет з грибами та овочами. Все що потрібно зробити – це тісто з картопляного пюре (700 г) з додаванням крохмалю (3 ст ложки), а для начинки взяти цибулю, моркву та гриби. Інгредієнти для начинки треба спочатку обсмажити, а потім зробити рулет з тіста.
Цікавим є також рецепт пісного грибного плову. Для цієї пісної страви вам знадобиться цибуля, морква та печериці. Готувати такий плов треба так само як інші варіанти страви, але з урахуванням правил посту, тобто уникаючи небажаних компонентів чи заміняючи їх на щось інше.
Найкраще буває, якщо готувати звичні для родини страви, але уникати ті компоненті, які не можна вживати. Наприклад, якщо ви звикли регулярно готувати каші, то можна це робити і в піст, але варити страву не на молоці, а на воді. Також треба відмовитися від додавання масла, а замінити його на різноманітні соуси: варення, сухофрукти, мед, какао, або соус з овочем чи грибів. Не забудьте й про варіації самих каш – не обмежуйтеся двома сортами, готуйте гречку, рис, вівсянку, перловку, манку.
Щодо перших страв, то якщо ви звичайно готує супи, то під час посту можна легко зробити адаптовані варіанти. Тут важливо нагадати, що треба дотримуватися технології приготування, де треба закладати всі інгредієнти так, щоб вони зварилися одночасно. Тож спочатку завжди треба класти більш тверді, наприклад моркву чи буряк, а вже потім м'якіші – картоплю та капусту. Також щоб урізноманітнити смак, можна злегка підсмажити овочі, а ще обов’язково не забувати про спеції.
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...