Страви з картоплі користуються особливою популярністю на наших столах. Мабуть, кожна досвідчена господиня, в числі перших п’яти страв, які вона готує найчастіше, назве саме картопляні. Картопля поєднується з багатьма продуктами. Наприклад, досить часто ми готуємо картопляну запіканку з фаршем або інші варіанти страв, де цей овоч поєднується з м’ясом. Інгредієнти:
800 грам м’якоті свинини (шия)
пару головок ріпчастої цибулі
один свіжий помідор
800 грам картоплі
4 столові ложки сметани
сіль, мелений перець на смак
півкіло свіжих грибів
горошковый перець на смак
200 мл бульйону чи чистої води
20 грам вершкового масла
1 морква
Приготування:
1. Беремо м’ясо без кістки. Краще, якщо на ньому будуть прошарку жиру. Так буде соковитіше. Нарізаємо його на шматочки середнього розміру.
2. Добре розігріваємо сковороду з соняшниковою олією. Відправляємо сюди свинину. Смажимо на сильному вогні до рум’яного, апетитного кольору. Доводити до готовності не потрібно. Просто запечатаем рум’яною скоринкою краю.
3. Прибираємо м’ясо. Після нього, на цьому ж жирі, посмажимо гриби. Їх ми подрібнюємо невеликими шматочками. Солимо, перчимо. Готуємо до рум’яності.
4. Наступного тут буде обсмажуватися картопля. Її ми спочатку почистимо, наріжемо невеликими кубиками. Посолимо, приперчим на смак. Прижариваем кілька хвилин до появи апетитного кольору.
5. Помідор надрізаємо по шкірці. Заливаємо його окропом на пару хвилин. Потім дістаємо і очищаємо. Моркву тремо теркою. Цибулю дрібно нарізаємо. Помідор подрібнюємо кубиком.
6. Пасеруємо цибулю з морквою. Коли овочі стануть м’якими, перекладаємо до них томат. Тушкуємо разом ще 2 хвилини.
7. Готуємо порційні горщики. На дно кидаємо 2-3 горошини перцю. Першим шаром викладаємо підсмажену картоплю. Потім м’ясо, гриби і овочі, пошарово. Кожен шар добре ущільнюємо, щоб усередині не було порожнеч. Якщо залишилося місце, зверху можна покласти ще картоплі.
8. Кладемо шматочок вершкового масла. Зверху поливаємо сметаною. На один горщик додаємо щедру столову ложку. Заливаємо воду або бульйон, приблизно наполовину горщика. Зверху покриваємо тертим сиром.
9. Горщики розставляємо на деко. Закриваємо кришками. Відправляємо їх у духовку на 40-50 хвилин. Тепер включаємо нагрів до 180 градусів. У гарячу піч не ставте — горщики можуть лопнути.
З настанням весни салат із редиски одним із перших з'являється на наших столах, адже він не тільки дуже корисний, а й смачний. Особлива принадність ці...