Торт не залишить байдужим нікого - крем, який всередині, виходить дуже ніжний і за смаком нагадує морозиво, ну а заварне тісто, яке в такий же спосіб готують для заварних тістечок і профітролей, також виходить дуже смачним і прекрасно поєднується з начинкою з заварного крему, збитого з вершковим маслом.
Інгредієнти для заварного тіста: Молоко 100 мл Вода 100 мл Борошно пшеничне 140 г Яйця 4 шт. Масло вершкове 80 г Соль 0,5 ч.л.
Інгредієнти для заварного крему: Молоко 600 мл Цукор 150 г Кукурудзяний або картопляний крохмаль 60 г Яйця 2 шт. Ванільний цукор 1 пакетик Вершкове масло 200 г
Приготування:
1. Підготуємо всі необхідні інгредієнти.
2. У сотейник або каструльку відправляємо вершкове масло, воду, молоко і сіль. Доводимо цю суміш до кипіння.
3. У цей час просіяти борошно і, коли суміш закипіла, прикручуємо вогонь і всипаємо в неї відразу все борошно. Не зупиняючись, інтенсивно весь час помішувати, поєднуючи всі інгредієнти. Дуже зручно це робити дерев'яною ложкою або лопаткою, тому що силіконова досить сильно гнеться.
Помішуємо до тих пір, поки тісто не стане однією грудкою - на стінках посуду при цьому буде залишатися невеликий наліт з тіста. На заварювання тіста у мене йде зазвичай від 1 до 3 хвилин.
4. Готове тісто перекласти в глибоку миску і остудити до температури приблизно 60-70 ° С. Далі ми будемо вмішувати в тісто яйця, тому його потрібно обов'язково остудити, щоб яйця не згорнулися.
5. Коли тісто вже охололо, вмішуємо в нього яйця. Розбиваємо яйце в миску з тістом і ретельно його вмішуємо-втираємо лопаткою або ложкою в тісто. Додавати яйця в тісто потрібно по 1 штуці, а не всі відразу. І тільки після того, як вмішали попереднє яйце, додаємо наступне. Процес може зайняти до 8-10 хвилин.
Після чого наше заварне тісто готове.
6. Випекти з тіста два коржа. Для цього я використовую роз'ємну круглу форму діаметром 24 см. Дно форми застелити пергаментом і викласти в неї приблизно половину готового тіста, розподілити тісто і розрівняти трохи (але дуже ідеально не потрібно вирівнювати, щоб потім був красивий рельєф у торта) і поставити в розігріту попередньо до 200 ° С духовку. Випікати 20-25 хвилин, я випікаю в режимі "низ-конвекція"
7. Готові коржі дістати з форми і охолодити, я зробила це на спеціальній решітці, щоб корж не залишився вологим знизу.
Під час випікання коржів можна приготувати заварний крем для торта:
1. Підготувати всі інгредієнти.
2. Вилити 500 мл молока в сотейник або каструльку, а решту 100 мл поки залишити, ми використаємо його пізніше. Поставити молоко на вогонь і довести до кипіння.
3. Поки закипає молоко, яйця з цукром і ванільним цукром з'єднати в мисці і перемішати віночком. Додати крохмаль (я його просіяла), перемішати ще раз щоб не було грудочок. Вилити молоко, яке залишилося і перемішати все ще раз - молоко допоможе позбутися від грудочок і зробити процес перемішування легшим.
4. Коли в сотейнику вже закипіло молоко, знімаємо його з вогню і тонкою цівкою вливаємо в яєчно-цукрову суміш з крохмалем в мисці, безперервно помішуючи. Вливаємо приблизно половину закипілого молока, після чого знову повертаємо його на вогонь.
А масу в мисці вливаємо тепер в молоко, яке повернули на вогонь і весь час при цьому потрібно продовжувати помішувати. Варимо масу до того моменту, поки вона не почне густішати. Коли крем стане середньої густоти - не дуже рідкий (але і до густоти доводити не потрібно), вогонь вимикаємо і після того, як вимкнули вогонь, потрібно помішувати крем ще близько хвилини, щоб нічого не взялося грудочками, тому що сотейник відразу не охолоне і маса може взятися комочками. Щоб крем швидше остигав, я його рекомендую перелити в інший посуд. Накрити крем харчовою плівкою і залишити остигати. Коли повністю охолоне - можна поставити в холодильник, щоб крем став трохи прохолодним.
5. Коли крем охолов, за допомогою міксера збити розм'якшене вершкове масло кімнатної температури і, поступово додаючи невеликими порціями в нього заварний крем, продовжити збивати, поки не буде додано весь крем в масло. Готовий крем поставити в холодильник, щоб він трохи загус.
Тепер залишилося зібрати торт:
1. Будемо збирати торт в тій же формі, в якій випікалися коржі.
Форму застелити пергаментом (у мене залишився той же пергамент, на якому я випікала коржі). Покласти на дно форми один корж (внутрішньою стороною вниз, а більш красивою - вгору), вилити на нього заварний крем і розрівняти.
Зверху на крем помістити другий корж - так само, красивою, більш горбистою частиною вгору. Перед тим, як викласти зверху другий корж, його внутрішню частину я трохи змастила кремом, щоб він повністю заповнив всі нерівності усередині.
2. Готовий торт накрити харчовою плівкою або тарілкою і поставити в холодильник мінімум на 3-4 години для застигання. Можна зробити такий торт на ніч.
Після чого виймаємо торт з форми і прикрашаємо цукровою пудрою, просіюючи її через ситечко прямо на торт.
Це буде красива, ароматна та дуже смачна випічка з гарбузом для холодної пори року. Ніжний крем з вершкового сиру додає святковості й розкішно поєднує...
Діти просто обожнюють пишні та м’які панкейки, тому це реальний шанс для батьків «напакувати» їх корисними інгредієнтами, наприклад, шпинатом. Не кожн...
Шарлотка з яблуками — це позачасова класика, якій восени варто «зрадити» з грушевою шарлоткою. Союз карамелізованих солодких груш з тонким ароматом ме...
Представляємо вам рецепт, який обов'язково варто додати до вашого кулінарного арсеналу, шикарного чізкейка з мандаринами без випічки. Цей десерт врази...
Цей домашній паштет — ідеальне поєднання ніжної курячої печінки, ароматних овочів та вершкового масла. Він готується швидко, має насичений смак і стан...
Сьогодні в меню куряче філе, тушковане з гарбузом у сметанному соусі. М'ясо курки виходить дуже ніжним та соковитим. Гарбуз у процесі приготування про...
Цей рецепт квасолі з грибами та перцем створений для справжніх поціновувачів гострої їжі. Основна пікантність страви походить від щедрої кількості хал...
Якщо набридло їсти яєшню на сніданок чи бутерброди, а душа хоче чогось гарного та святкового — приготуйте мініпанкейки з ягодами. Вони точно сподобают...