Кремзлики, гуглі, деруни. Власне, кремзлики мають багато назв на території України. У Франківську, наприклад, ви радше почуєте "терті пляцки"; у Тернопільській області поширена назва "тертюхи". Бульбаники, бараболяники, гуглі, тертики, беци – всі назви стосуються однієї й тієї ж страви, млинчиків з тертої картоплі. Інгредієнти:
4 великі сирі картоплини
1 середня цибулина
2 середні зубки часнику
1 середнє яйце
1 ст. л. борошна
1 ст. л. сметани
сіль та перець на смак
олія для смаження.
Приготування: ⠀ Картоплю чистимо й натираємо на дрібній терці. Я використовувала не колючу сторону терки. Цибулину й зубки часнику можна також натерти, а можна дуже дрібно накришити (я накришила). ⠀ Натерту картопляну масу злегка віджимаємо, щоб прибрати частину вологи. Ви можете або просто стискати масу в долонях, або перекласти натерту картоплю в сито, і притискаючи масу до сита, дати стекти волозі. Тільки дуже не захоплюйтеся, щоб кремзлики не були сухими. ⠀ Далі перекладаємо картопляну масу в глибоку ємність, додаємо цибулю, часник, сметану, яйце, все перемішуємо до однорідності. Далі додаємо борошно, а також сіль і перець на смак і знову все перемішуємо до однорідності. Рекомендую дати масі постояти хвилин 10, потім перемішати й перейти до смаження. Розігріваємо пательню, наливаємо олію (смажитимемо на невеликому вогні). Робимо кремзлики. Маса виходить досить густа, тож я просто брала її столовою ложкою, перекладала на долоню, відтак робила кульку, а потім долонями розплескувала на круглу котлетку. Після цього рукою викладала кремзлик на пательню. Таким способом робила стільки кремзликів, скільки вміщує пательня.
Смажити кремзлики треба з обох боків до золотавої скоринки. Але також важливо, щоб сира картопля встигла приготуватися, тому це не справа 1–2 хв. Кожну партію кремзликів я смажу на мінімальному вогні приблизно по 8–10 хв, час від часу перевертаючи, щоб і скоринка була, і серединка приготувалася. І щоб жодна зі сторін кремзлика не пригоріла. ⠀ Так смажимо всі кремзлики (партіями). За потреби доливаємо олії. Готові кремзлики перекладаємо з пательні на тарілку, застелену паперовими рушниками, щоб прибрати зайвий жир. ⠀ Подання кремзликів у мене вийшло ультрасучасним – на подушці з мікрогріну (сучасне, але українське, бо мікрогрін соняшниковий). Але взагалі кремзлики можна подавати просто зі сметаною (ви й так це знаєте). А ще я вичитала, що страва дуже смакує з грибною підливою.
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...