Цю страву важко назвати дієтичною, проте ти ж не збираєшся щодня поглинати по два хачапурі! А якщо інколи ти дозволиш собі дегустацію страв світової кухні, сподіваємося, твоя талія тобі це пробачить.За класичним рецептом хачапурі по-аджарські готується на мацоні, специфічному кисломолочному продукті. Але не переживай, в українському варіанті ти легко можеш замінити мацоні кефіром, кисляком або молоком. Інгредієнти:
для тіста:
2-2,5 склянки борошна,
150 мл кефіру або кисляка,
60 г вершкового масла,
1 ст. ложка олії,
5 г сухих дріжджів,
1 ч. ложка цукру,
щіпка солі,
для начинки:
100 г сулугуні (або моцарели),
100 г бринзи (або адигейського сиру),
20 г вершкового масла,
4 яйця,
зелень.
Набагато важливіше акцентувати увагу на начинці, тому що в хачапурі по-аджарські слід використовувати саме сулугуні і бринзу - ці види сиру ти легко знайдеш на наших прилавках. Якщо взяти сулугуні, який, у принципі, добре плавиться і тягнеться, то при нагріванні він просто стікатиме. А ось у поєднанні з м'яким молодим сиром і яйцями начинка вийде саме такою, як треба - ніжною, м'якою і не тягучою, в неї можна буде вмочати шматочки хліба, обламуючи їх із бортиків. Саме в цьому і полягає техніка поїдання хачапурі по-аджарські. Спосіб приготування:
Змішай просіяне борошно, сіль і сухі дріжджі. Додай кефір, олію і заміси тісто. Гарненько виміси тісто, воно має вийти м'яким, еластичним і не липнути до рук.
Скачай тісто в кулю, поклади в миску, накрий серветкою і залиш у теплому місці, щоб тісто підійшло. Два яйця звари круто, остуди і дрібно поріж. Подрібни зелень.
Обидва види сиру потри на крупній тертці. Невелику частину відклади, а решту сиру змішай із вареними яйцями і скачай грудочками. Тісто розділити на 2 частини і кожну розкачай у довгастий корж завтовшки приблизно 7 мм.
По внутрішній частині обох боків коржиків виклади відкладений раніше сир. Загорни краї коржів у вигляді бортиків, щоб сир опинився всередині цих бортиків - так тісто вийде більш ніжним і м'яким. Сформуй із тіста довгасті «човники», згорнувши джгутом кінці.
Виклади в кожен човник начинку і зроби в ній широке поглиблення. Виклади човники на застелений пергаментом і змащений олією лист і залиш на 15 хвилин, щоб тісто підійшло.
Перед випічкою змасти тісто яєчним жовтком. Відправляй деко у розігріту до 230°С духовку на 15-20 хвилин.
Дістань деко з духовки і в кожен човник акуратно вилий яйце так, щоб жовток залишився цілим. Зверху поклади шматочок вершкового масла і поверни хачапурі в духовку іще на 3-4 хвилини. Важливо не упустити момент, коли масло розплавиться, а яйце трохи схопиться, але не запечеться. Посип хачапурі по-аджарський зеленню і відразу ж гарячими подавай на стіл.
Правило поїдання хачапурі по-аджарські: відламуючи корочку, вмочи її в начинку, акуратно перемішай і насолоджуйся смаком. Примітно, що, остигаючи, ця страва помітно змінює смак і в остиглому вигляді відрізняється від гарячої.
Якщо набридло їсти яєшню на сніданок чи бутерброди, а душа хоче чогось гарного та святкового — приготуйте мініпанкейки з ягодами. Вони точно сподобают...
Омлет із сосисками — ідеальний варіант швидкого та ситного сніданку. Яскравий і апетитний, цей омлет легко готується і підійде для тих, хто цінує смак...
Цей рецепт відмінно підійде для тих, хто любить сирні страви на сніданок. Вареники легко приготувати, і для цього потрібно мінімум інгредієнтів та час...
Все частіше страви японської кухні зустрічаються на нашому столі, адже вони відрізняються своїм насиченим смаком та неповторним ароматом. Чарівна атмо...
Цей сливовий пиріг поєднує в собі соковиту кислинку слив і ніжну текстуру крихкого тіста. Його смак доповнює запашна кориця, яка робить кожен шматочок...
Таку закуску, мабуть, знають усі. Раніше її готували її на усі свята. Такий салат завжди був популярним. Тому що продукти тут доступні і завжди виходи...