Панеттоне - це традиційний міланський різдвяний пиріг з солодкого дріжджового тіста з додаванням цукатів, сухофруктів і горіхів. Незважаючи на те, що італійці печуть його напередодні Різдва і Нового Року, цей пиріг є прекрасним аналогом слов'янським великодніх пасок через сильний подібності рецептів і зовнішнього вигляду. Інгредієнти:
1. У великій мисці робимо опару: розводимо в теплому молоці або воді (приблизно 40 градусів, не перегрів - в гарячої рідини дріжджі загинуть) 1 ч.л. цукру і 25 гр свіжих дріжджів або 10 гр сухих. Залишаємо в сторону, даємо їм трохи набрякнути.
2. Розтоплюємо вершкове масло і цукор в невеликій каструльці. Прибираємо в сторону, остигати.
3. Відокремлюємо жовтки від білків. Для тіста нам треба 2 яйця 3 жовтка.
4. Натираємо цедру. Нам треба, щоб вийшло 2 ч.л. цедри. В оригіналі рецепта йде лимонна цедра, ну а там як вам більше подобається. Мені подобається апельсиновий аромат, він солодший. А ось такі апельсини зеленого кольору продаються в Домінікані. За якістю нічим не відрізняються від звичайних апельсин, тільки колір шкірки зелений.
5. Змішуємо всі сухофрукти, цедру, ванільні зерна (якщо використовуєте), горішки з 1 ч.л. борошна. Відставляємо убік.
6. Додаємо у воду (або молоко) з дріжджами, які вже слегна набрякли, розтоплене масло з цукром. Добре вимішуємо.
7. Додаємо злегка збиті яйця. Знову вимішуємо.
8. Просіваємо половину борошна (360 гр) і сіль.
9. Вимішуємо так, щоб не залишилося грудочок.
10. Додаємо обкачані в борошні сухофрукти, цедру, ванільні зерна і горішки. Змішуємо.
11. Додаємо решту борошно невеликими порціями. Вимішуємо тісто приблизно 7-10 хвилин, поки тісто не стане м'яке і еластичне, і перестане прилипати до рук. Тут треба дивитися, тому що різна борошно веде себе по-різному, тому тісто може взяти трохи більше борошна. Щоб тісто не липло до рук, злегка змастіть руки рослинним маслом. Кладемо тісто у змащену олією миску. Накриваємо рушником і даємо постояти в теплому місці приблизно 1,5-2 години; нам треба, щоб тісто збільшилося вдвічі.
12. А поки тісто підходить, вирізаємо з пекарської папери гуртки для дна формочок і смужки для боків.
13. Формочки змащуємо рослинним маслом, кладемо папір на дно і боки. Формочки об'ємом приблизно 1 л.
14. Перевіряємо тісто. Воно має піднятися мінімум в 2 рази.
15. Перекладаючи тісто на робочу поверхню, присипану борошном. Ділимо на дві рівні частини. Формуємо гладкі кульки, накриваємо рушником і даємо відпочити їм 5 хвилин.
16. Розкладаємо кульки з тіста по формах. Змащуємо верх тіста рослинним маслом. Даємо постояти ще 35-50 хвилин.
17. Тісто знову має піднятися вдвічі, а то й утричі. У мене піднялося дуже сильно, можна було сміливо брати три літрові формочки, так як в духовці тісто підніметься ще сильніше. Або можна випікати все тісто в одній великій формі, наприклад в 5ти літровій каструлі, як я і зроблю наступного разу.
18. Нагріваємо духовку до 180 градусів. Випікаємо італійські паски 35-45 хвилин, поки верх добре не зарум'яниться. Дістаємо готові паски з духовки, готовність перевіряємо дерев'яною паличкою. Даємо охолонути їм 5-10 хвилин. Потім дістаємо з формочок і даємо повністю охолонути, перш ніж нарізати. Ці паски (та й все паски) зазвичай смачніше на наступний день після випічки. Я залишила їх у формі на всю ніч.
19. Все На наступний ранок посипаємо паску цукровою пудрою або поливаємо цукровою глазур'ю, яку можна зробити з 100 гр цукрової пудри і 2-3 ст.л. лимонного соку. Загалом, прикрашаємо паску на свій розсуд.
*** Головне - муки не потрібно додавати більше, ніж в рецепті, тоді паска виходить дуже повітряний. Чим більше борошна, тим щільніше мякішь. Так як тісто виходить не зовсім круте і липне до рук, просто злегка змастіть руки олією, і тоді буде зручно працювати з тістом.
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...