До вашої уваги малосольні мариновані помідори. Але є нюанс. Навіть кілька нюансів, причому принципових. Перший - давайте будемо використовувати дрібні помідори, сортів типу чері, або подібні. Головне - солодкі і дрібні. Другий нюанс - ми видалимо шкірку, ви ж знаєте, вона і смаку не має, і є з нею не зручно, та й не перетравлюється в організмі вона особливо. Тому дрібні солодкі помідори без шкірки. І третій нюанс - це смак. Тут важлива зелень - тільки молоде листя селери. Не плутати з черешками, що продаються у відділах з імпортними овочами. Потрібна зелень селери. Інгредієнти:
помідори чері - 1 кг
вода - 1 л
сіль - 2 ст. ложки (50 г)
цукор - 1 ст. ложка (25 г)
білий винний оцет - 50 г
зелень селери - 1 пучок
перець чилі - 1-2 шт.
часник - 5-7 зубчиків.
Крок 1 Вибираємо продукти. Головне - знайти стиглі помідори, але не переспілі, вони повинні бути щільними. Бажано, не потріскані. Стосовно інших продуктів простіше - часник і перець чилі на ваш смак, а зелень селери тільки місцева, ніякого імпорту. Потрібен правильний аромат, не дуже яскравий. У пучків імпортних він зовсім інший. І ще.
Є трохи схожий вид трави - любисток. Ось теж із помідорами він розкішний. Дуже рекомендую спробувати. Ця популярна зелень в Бессарабії, і її часто можна зустріти і в маринадах, і в консервації і в стравах.
І ще - використовувати можна і столовий оцет, але я в цьому рецепті краще якісний фруктовий оцет, наприклад виноградний.
Крок 2 З продуктами визначилися. Давайте їх підготуємо. Найдовше доведеться видаляти шкуру помідорів. Але повірте - воно того варто. По-перше, тоді маринад, аромат маринаду і його смак легко проникає в помідор, без будь-яких перешкод. А ще - ну і не потрібно, коли їси помідор, очищати його від цієї шкірки. Загалом - треба бланшувати помідори і очищати.
Поїхали. Потрібна бурхливо кипляча вода в каструльці, а поруч крижана холодна вода. Саме почергова теплова обробка високими і низькими температурами дозволяє тоненькою помідорною шкурі приготуватися, а нам легко її очистити.
Є ще момент - я завжди намагаюся робити дуже неглибокий хрестоподібний надріз на кінці помідора. Це дозволяє легше очистити його після бланшування, але необов'язково. Пробуйте і з надрізом, і без - виберіть, як вам зручніше.
Технологія проста - невеликими партіями закидаємо помідори в киплячу воду, даємо проваритися там секунд 20, потім виловлюємо їх - і в крижану воду. Після цього шкура помідора повинна легко зніматися. Якщо не дуже легко, наступного разу проварюють трохи довше. Механізм простий - в окріп, потім у лід, потім очистити всі помідори від шкури.
Крок 3 Підготуємо маринад. Тут все просто - для зручності на кожен кілограм помідорів йде 1 літр маринаду. Співвідношення просте. Приготуємо маринаду так - потрібно довести до кипіння літр води, розчинити в ній 2 ложки солі і ложку цукру, влити оцет і охолодити. Я віддаю перевагу 4-5% солі, але це справа суто смаку!
Поки остигає маринад дрібно нарубати, перець чилі, часник і багато зелені селери.
Крок 4 Підберіть ємність, в якій будете маринувати помідори. Така, щоб з кришкою. Викладаємо шарами помідори, потім зелень з часником і чилі, далі знову помідори - і так 3-4 рази, скільки вистачити помідорів. Багато шарів теж не потрібно - помнуться помідори, а вони повинні залишатися цілими!
Тому ємність я вибираю більше широку. Заливаємо остиглим маринадом і відправляємо на 2-3 дні до холодильника. Виходять помідори кисло-гострі, дуже ароматні за рахунок селери.
Крок 5 Через те, що помідори без шкірки, - вони як без оболонки - їх слід діставати акуратно, шумівкою або великою ложкою. Це ідеальна пряна закуска - особливо до смаженої риби, наприклад, до бичка або кефалі.
Він стане ідеальним рішенням, якщо ви хочете потішити себе або гостей чимось смачним без довгих приготувань. На відміну від кексу в чашці, який є порц...
Борщ з качкою і чорносливом — це вишуканий варіант традиційного українського борщу. Насичений смак качки, солодкість буряка, кислинка томатної пасти, ...
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...