Чи потрібно перед приготуванням замочувати каші, горіхи і бобові?
0
Чи можна не замочувати крупи, горіхи та бобові? "Так", – відповідає авторка блогу про здоровий спосіб життя та їжу Spoon! Анастасія Голобородько.
Однак вона радить замочувати каші, горіхи й бобові перед вживанням чи приготуванням за трьох умов:
- ви маєте захворювання ШКТ; - ви хочете покращити функцію їжі просто так (замочування – це майже пророщування, там дуже активна ферментна сила); - вас бентежить якість зберігання продуктів.
"Сире сухе насіння горіхів, насіння, бобових і зернових спочатку перебувають у стані “очікування” команди, тригера для того, щоб прорости. В такому “сплячому” стані вони можуть бути роками, а деякі й десятиліттями. Стримувальна від проростання сила виникає завдяки інгібіторам ферментів, що є у їхньому складі", – зазначає Анастасія Голобородько.
За її словами, фермент – це "жива сила, яка пробуджує зернятко та активізує в ньому паросток". Інгібітор – якась речовина, що пригнічує цей фізіологічний процес.
Коли насіння, боби й горіхи на деякий час стикаються з водою, інгібітори залишають оболонки. Або вимиваються, або розчиняються, або знижують концентрацію.
"Такі “замочені” зерна та насіння ще називають “активованими”. Видаливши інгібітори й віддавши їх воді, зернятко набуває просто вибухової життєвої сили і готове дати паросток. Такі “активовані” каші й горіхи, бобові дуже легко засвоюються і не дають побічних ефектів травлення (здуття від горіхів, газоутворення від бобових тощо). Без цього кроку – також ок, благаю. Без крайнощів – іноді просто відваріть собі гречку)", – пише фахівчиня.
Такі зерна і горіхи, боби та насіння посилюють вміст поживних речовин у собі від 300% до 1200%. Неймовірно, правда? Це і є процес початку ферментації, один з ефектів якої – виробництво ензимів та мікронутрієнтів усередині продукту.
Проростання та активізація не може статися у шліфованих крупах. Оскільки у них під час шліфування видаляється ендосперм – зародкова частина зерна.
"Грубо кажучи, дикий або неочищений рис під час замочування проросте, білий шліфований (басматі, жасмин, круглозернисті – НЕВАЖЛИВО) рис, булгур, паста, пластівці швидкого приготування – ні. Ці продукти позбавлені життєвих сил", – додає вона.
Якщо набридло їсти яєшню на сніданок чи бутерброди, а душа хоче чогось гарного та святкового — приготуйте мініпанкейки з ягодами. Вони точно сподобают...
Омлет із сосисками — ідеальний варіант швидкого та ситного сніданку. Яскравий і апетитний, цей омлет легко готується і підійде для тих, хто цінує смак...
Цей рецепт відмінно підійде для тих, хто любить сирні страви на сніданок. Вареники легко приготувати, і для цього потрібно мінімум інгредієнтів та час...
Все частіше страви японської кухні зустрічаються на нашому столі, адже вони відрізняються своїм насиченим смаком та неповторним ароматом. Чарівна атмо...
Цей сливовий пиріг поєднує в собі соковиту кислинку слив і ніжну текстуру крихкого тіста. Його смак доповнює запашна кориця, яка робить кожен шматочок...
Таку закуску, мабуть, знають усі. Раніше її готували її на усі свята. Такий салат завжди був популярним. Тому що продукти тут доступні і завжди виходи...