Значить ми підготували усі продукти, муку просіяли, жовтки вже відділили від білків, масло розтопили, ізюм промили, цедру стерли, всі продукти що нам знадобляться виставляємо на стіл щоб було під руками.
До дріжджів додаємо молоко з вершками, одну столову ложку цукру, і 2 столові ложку муки, розмішуємо до однорідності і відставляємо на 15-20хв в тепле місце щоб підійшли, якщо за цей час дріжджі не почнуть реагувати без жалю виливайте і беріть іншу пачку.
Через 20хв дріжджі мають мати вигляд пухкої маси. з багатьма бульками, щось подібне на не дуже круто збиті яєчні білки. Відміряємо 2/3 частини від усієї муки, всипаємо в тазік або велику миску в якій буде зручно місити, а місити прийдеться довго.
До жовтків додаємо цукор і збиваємо міксером до повного розчинення цукру, в мене це займає 10хв. В муку виливаємо розчинені дріжджі і збиті з цукром жовтки, починаємо місити, якщо під час замісу вийде за рідке тісто, додаємо по трохи муки, місимо довго, до появи пухирців і характерного звуку.
Коли пухирці тріскають, далі даємо розтоплене масло,сіль, горілку, ізюм, ванільний цукор, цедру і сік з лимону, і знову добре вимішуємо , додаємо ізюм перемішуємо, накриваємо чистим рушником і залишаємо на столі щоб підійшло, але в жодному разі не на протязі.
Приблизно через годину, дивимося до нашого тіста якщо воно дуже росте, пару разів ложкою перемішайте, і поставити в більш про-холодніше місце нампотрібно щоб тісто добре викисло а на це потрібен час. Тим часом як тісто підходить готуємо форми, я маю спеціальні для паски, але раніше використовували емальовані баняки, головне щоб були високі і не дуже великі, найкраще брати на 1л-1,5л-2л.
Чисті сухі форми змастити олією, на дно кожного баняка вставити круг з пергаментного паперу і його також змастити олією. Коли тісто збільшилося в об’ємі в три рази, накладаємо його в форми, але не більше ніж 1/3 від висоти форми. Даємо ще пів години, тісто має підійти вже в формі, далі змащуємо паску збитим з молоком жовтком, вкладаємо в гарячу духовку, печемо перші 15хв при температурі 200градусів, а потім ще 30хв при температурі 170, духовку не відкриваємо як мінімум пів години.
Якщо паска буде дуже припікатися зверху з пергаменту вирізати круг і покласти зверху на тісто. Готовність паски перевіряємо довгою тонкою паличкою, стараємося дістати як найглибше, якщо паличка цілком суха і на ній нема тіста, виймаємо з духовки, даємо 10-15хв відійти і виймаємо з форми.
Для цього тонким довгим ножем проводимо між краєм паски і стінкою форми по кругу, і форму з паскою тримаємо горизонтально в одній руці, а іншою постукуємо по дну форми і перевертаємо.
Вийняті з форми паски можна змастити поцукрованою водою і за бажанням посипаємо кольоровою посипкою . Я прикрашаю по своєму збиваю два білка з готовою сухою сумішшю для прикрашання( власне ця суміш складається з цукрової пудри, лимонної кислоти і крохмалю), змащую цим верх паски і в міру власної фантазії прикрашаю цукатами, горіхами, шоколадом.
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...