Старий Новий рік, або Щедрий вечір, щорічно відзначають в Україні в ніч з 13 на 14 січня. За традицією, ввечері 13 січня варили кутю, яку в народі називали Щедрою кутею. Її заправляли смальцем (як варіант – вершками або вершковим маслом), додаючи всі звичні інгредієнти.
Обов'язковими для новорічного меню були страви зі свинини (крученики, холодець, буженина, домашня ковбаса), оскільки святий Василій вважається покровителем свиней. Існувало повір'я, що, якщо на столі буде багато свинини, ці тварини розмножаться в достатку і принесуть своїм власникам непоганий прибуток.
На Старий Новий рік також подавали страви з кролика, щоб бути спритними, як кролик, і півня, щоб бути легким, як птах. Крім цього, на святковому столі були присутні страви з яєць і сиру: яєчня, запіканки і бабки.
Обов'язковою стравою були вареники, їх робили з різними начинками. Грибна – до довгого і щасливого життя, м'ясна – до благополуччя, капустяна – до грошей, а сир з кропом – до міцного здоров'я.
Дівчата пекли і обрядові булочки – балабушки, за якими ворожили на судженого: балабушки розкладали на лавці і запускали голодного собаку, чию балабушку він хапав першою, та дівчина першою і вийде заміж.
З настанням весни салат із редиски одним із перших з'являється на наших столах, адже він не тільки дуже корисний, а й смачний. Особлива принадність ці...
Великдень вже на порозі, а це значить, що час готувати святкові страви. Сьогодні ми поділимося з вами рецептом паски по-австрійськи, яка називається р...
Цей спосіб приготування сирної паски не вимагає заварювання та іншої термічної обробки. Достатньо просто змішати всі інгредієнти, викласти у форму та ...