Які асоціації виникають у тебе при слові "аджика"? Гостра, пекуча, червона. А якщо ще ця аджика не варена, а сира, то її користь і витамінність збільшується в рази! Саме таку сиру аджику тобі і пропонуємо приготувати.Рецепт цієї аджики не містить помідорів, тобто соус виходить по-справжньому пекучим і яскравим. А щоб додати маслянистості і насиченості смаку, в аджику кладуть волоські горіхи, традиційний і улюблений додаток кавказької кухні. Інгредієнти:
500 г червоного гіркого перцю,
1 головка часнику,
100-200 г волоських горіхів,
сухі спеції і трави (коріандр, хмелі-сунелі, кріп, чебрець, базилік) за смаком,
1 ч. ложка винного оцту,
сіль за смаком.
Спосіб приготування:
Перш ніж займатися червоним гірким перцем, обов'язково запасись тонкими гумовими рукавичками, щоб не обпекти руки, адже він недаремно ще називається пекучим.
Перець помий, обсуши, очисти від хвостиків і при бажанні - від насіння. Взагалі зернятка гіркого перцю надають додаткової гостроти й аромату соусу, особливо якщо аджика - не варена, а сира.
Двічі пропусти гіркий перець і часник через м'ясорубку. Додай у масу винний оцет і гарненько перемішай.
Всі сухі спеції прогрій дві хвилини на розпеченій сковороді без олії - так вони стануть більш ароматними. Потім подрібни їх у блендері або кавомолці. Додай спеції і сіль до овочів і перемішай.
Обсуши на сковороді волоські горіхи і очисти від лушпиння. Подрібни їх в блендері і додай в аджику. Чим більше горіхів - тим м'якшою за смаком і в'язкою за консистенцією виходить соус.
Знову гарненько перемішай аджику і не вареною розклади по підготовлених стерилізованих банках. Накрий банки кришками і постав у холодильник або льох. Аджика не варена може зберігатися в холоді до самої зими.
Ці сирні кільця стануть справжньою родзинкою вашого сніданку або перекусу! Їх ніжний смак та аромат підкорять з першого шматочка, а завдяки простому р...